Shohei Ohtani ilk kez Dodger olarak tanıtıldı

Uzaylı

New member
Orada bizzat 300’den fazla medya mensubu vardı ve evden televizyondan izleyen sayısız hayran vardı.

Shohei Ohtani, Eylül ayında Tommy John ameliyatı geçirdiğinden, sezon başında serbest oyuncu olduğundan ve bu hafta Dodgers’la ağır ertelenmiş 10 yıllık, 700 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladığından bu yana ilk kez kamuoyuna konuştu. Perşembe günü Dodger Stadyumu’nda bir tanıtım basın toplantısı sırasında.

İlk sözleri mavi ve beyaz mı oldu?

Tercüman Ippei Mizuhara aracılığıyla, “Bana burada oynama fırsatını verdikleri için Los Angeles Dodgers organizasyonuna teşekkür etmek istiyorum” dedi. “Dodgers’ta oynamak için sabırsızlanıyorum. Benimle aynı tutkuyu, kazanma vizyonunu ve geçmişini paylaşıyorlar.”

Böylece, Cumartesi günü Dodgers’la sözleşme imzalama kararını açıklamasından bu yana iki yönlü yıldızın çevresinde muazzam yerel, ulusal ve küresel heyecan yaratan Chavez Ravine’de Ohtani dönemi başladı.

Anaheim’da Melekler’le altı yıl geçirdikten sonra, Ohtani’nin Perşembe günü Los Angeles’a ilk çıkışı, Dodger Stadyumu’nun orta saha meydanının kameralar ve muhabirlerle dolu olması ve Ohtani’nin 9 Ağustos’tan bu yana ilk kamuoyu yorumlarını sabırsızlıkla beklediği bir gösteriydi.

Ohtani Perşembe gününün tek ilgi çekici yeri değildi. Dodgers’ın beyzbol operasyonlarından sorumlu başkanı Andrew Friedman da imzayı ilk kez görüşmek üzere hazır bulundu. Dodgers menajeri Dave Roberts, Dodgers genel menajeri Brandon Gomes ve Ohtani’nin CAA Sports’taki menajeri Nez Balelo da aynı şekildeydi.

Ancak Ohtani’nin serbest oyuncu süreciyle ilgili açıklaması, Dodgers’a katılma kararı ve geleceğe dair beklentiler en çok merakla bekleniyordu.

Aylardır ilk kez açık bir kitaptı.

Ve eğer bir sonraki bölümünün başlangıcına eşlik eden medya çılgınlığı bunun bir göstergesiyse, onun ve Dodgers’ın şu anda altında keyif yaptığı ışıklar yakın zamanda sönmeyecek.

Bu güncellenecek gelişen bir hikaye.