Shohei Ohtani medya sirki heyecan yarattı ancak Dodgers için çok az sorun var

Uzaylı

New member
ANKA KUŞU –

Bu haftaki bahar antrenmanlarının açılış günlerinde Dodgers, süperstar serbest oyuncu ilavesi Shohei Ohtani'ye bolca övgüde bulundu.

Oyuncular, antrenörler ve personel onun iş ahlakına ve heyecan verici becerilerine hayran kaldı. Camelback Çiftliği tesisinin çevresindeki insanlar onun tavrını takdir etti ve onunla kısa tanışmalardan keyif aldılar.

Bütün bunlar takım arkadaşı Ohtani'de güçlü bir ilk izlenim bıraktı.

Yönetici Dave Roberts, “Onu Dodger formasıyla görmek için hâlâ kendimi çimdiklemem gerekiyor” dedi.

Ancak Ohtani'nin gelişiyle birlikte ortaya çıkan medya sirki tam olarak aynı şekilde karşılanmadı.

Tipik bir günde belki bir düzine muhabirin kampta olduğu normal Dodgers bahar antrenmanıyla karşılaştırıldığında, bu yılın açılış haftasında her gün tesiste 70-80'den fazla muhabir görüldü; bunların çoğu Ohtani ve Japon yıldızı Yoshinobu Yamamoto.

Aniden bahar eğitiminin her küçük detayı büyütüldü.

Ve spot ışıklarında parıldayanlar sadece Ohtani ve Yamamoto değil.

Muhabirler, Gavin Lux'ın kış boyunca Dodger Stadyumu'nda Ohtani ile antrenman yaptığını öğrendiğinde, Cuma günü öğleden sonra birkaç Japon kamera ekibi ve bir Times muhabiri kısa stoperi onun iki yönlü yıldızla ilk etkileşimlerini sormak için doldurdu.

Ohtani ile birlikte sezon dışı Dodger Stadyumu antrenmanlarının bir başka katılımcısı olan Walker Buehler, Pazar günü dolabının önünde bir medya kargaşası sırasında benzer bir dizi soruyu yanıtladı, gazeteciler onu üç sıra derinlikte çevreliyordu.

Buehler, “Bu iki adamın sahip olduğu kişilikleri ve takipçileri edindiğinizde, bu biraz daha her gün Pazar günü oynanan bir futbol maçına benziyor.” dedi.

Daha sonra, büyük ölçüde menajerinin bir gün önceki sözleri sayesinde Cumartesi günü başka bir medya çetesinin kendisine yaklaştığı Jason Heyward vardı.

Cuma sabahı Roberts'a, Ohtani'yi çevreleyen ekstra medya ve iki kez MVP olan oyuncunun gazetecilerle nadiren doğrudan konuşma konusundaki itibarı sorulduğunda, Roberts bunu Barry Bonds'la birlikte San Francisco Giants'ta oynadığı günlerle karşılaştırdı. Bonds'un MLB'nin home run rekorunu kovalaması sırasında süperstar takım arkadaşı.

Roberts, “Ben pek çok soruyu yanıtlaması gereken bir oyuncu, bir takım arkadaşıydım” dedi. “Çünkü diğer takım arkadaşları bunu umursamadı.”

Bu yılki takımda benzer bir rolü kimin üstlenebileceği sorulduğunda Roberts, Heyward'ı işaret etti.

“Soruları Jason Heyward'a yöneltin” dedi gülerek. “Japon medyası, Jason Heyward'a gidin.”

Mesaj alındı.

Etrafı bir düzine kadar kamera ve mikrofonla çevrili olan Heyward, günlük rutini sırasında zamanı olduğunda Ohtani ile ilgili soruları yanıtlamaktan mutluluk duyacağını söyleyerek sorumluluğu büyük adımlarla üstlendi.

Ancak Heyward şunu da belirtmeyi ihmal etmedi: “Shohei hakkında konuşacak kişi Shohei'dir.”

Ohtani'nin medyaya erişiminin göreceli eksikliğine gelince (Melekler için oynarken nadiren haftada bir defadan fazla konuşurdu), Heyward daha fazla perspektif sundu.

Heyward, “Shohei müsait olmadığında bu onun da işini yapmak istediği anlamına gelir” dedi. “Dodgers'a hazırlanın. Kendisini iyi bir zihinsel alanda, fiziksel alanda olmaya hazırlayın. Hepimizin buna saygı duyabileceğini düşünüyorum.”

Ohtani'nin yeni kulüp binasında dikkati dağıtabileceği yönündeki herhangi bir öneri bu hafta hızla reddedildi.

Roberts, “Eğer buna izin verirseniz… Bence evet, bu dikkat dağıtıcı olabilir” dedi. Ama bunun kulübümüz için olacağını düşünmüyorum.”

Heyward, etrafındaki muhabir kalabalığına sinsi bir sırıtışla tekrarladı: “Siz işi zorlaştırırsanız daha da zorlaşır. Ama eğer bir şey varsa, her sezon olduğu gibi uğraştığınız şeydir. … Bu şeylere gerçekten dikkat etmiyorum. Her güne elimden geldiğince hazırlanıyorum ve oradan yola çıkıyorum.”

Cumartesi günü Roberts, gazetecilere Ohtani'den alıntılar yapacak birkaç kişi daha vermekten de çekinmedi.

Roberts gülerek “B ve C seçeneğini düşüneceğim” dedi. “Sanırım biraz Freddie serpersen [Freeman] ve Mookie [Betts] ve Austin Barnes, sanırım bu konuyu halledeceğiz.”

Roberts çoğunlukla şaka yapıyordu ama Dodgers'ın medya ilişkileri personeli yine de bu oyuncuların dolaplarının önünde yer açmakla akıllılık etmiş olurdu. Ohtani'nin burada olmasıyla sirk daha da artmaya devam edecek. Ve o ve Yamamoto bu sezon muhabirlerle ne kadar az konuşursa, bu yük yeni takım arkadaşlarının omuzlarına o kadar fazla binecek.