Shohei Ohtani tezahüratları arasında Dodgers karşı çıkanlara omuz silkiyor

Uzaylı

New member
Beyzbolun Kötülük İmparatorluğu'nun en yeni versiyonu, Cumartesi günü Chavez Ravine'de serin ve bulutlu gökyüzü altında toplandı; Dodgers'ın 1.185 milyar dolarlık kış harcama çılgınlığının en önemli parçası olan iki yönlü fenomen Shohei Ohtani, takımın taraftar festivali etkinliğinin çerçevesinin başında yer aldı.

Yaklaşık 25.000 mavi-beyazlı taraftar, takımın 307,5 milyon dolarlık maaş bordrosunu artıran diğer yüksek fiyatlı mücevherlerden ikisi olan Mookie Betts ve Freddie Freeman'ın yanı sıra, Ohtani'nin adını çığlık attı ve slogan attı. Sezon Güney Kaliforniya'nın sadıkları arasında açıkça görülüyor.

Ülkenin geri kalanı ve Toronto'daki reddedilmiş taraftarlar için, birçok kişi Ohtani'nin Aralık ortasında Dodgers'ı seçmeden önce nereye gideceğini düşünüyordu? Çok değil.

Google arama çubuğuna “Dodgers mahvediyor beyzbolu” yazmanız yeterli; birkaç tıklamayla, 11 sezon boyunca play-off'lara kalan ancak gösterilecek tek bir Dünya Serisi şampiyonluğu olan Dodgers'ı alt eden taraftarların diş gıcırtılarını pratik olarak duyabilirsiniz. bunun için, bir şampiyonluğu satın almaya çalıştığın için.

Beyzbolun en iyi oyuncusu Ohtani ile sözleşme imzaladılar; Ohtani, Dodgers'a serbest para kazandırmak için yaptığı 10 yıllık, 700 milyon dolarlık anlaşmanın neredeyse tamamını piyasadaki en iyi serbest oyuncu atıcısı olan Japon sağ elini kullanan Yoshinobu Yamamoto ile sözleşme imzalamak için erteledi. 12 yıllık, 325 milyon dolarlık anlaşma.

Eski Tampa Bay oyuncusu Tyler Glasnow ile takas yaptılar ve sağ elini kullanan oyuncuya beş yıllık, 136,5 milyon dolarlık bir uzatma sözleşmesi imzaladılar. Yavaş oyuncu Teoscar Hernández'i bir yıllık, 23,5 milyon dolarlık bir anlaşmaya imza atarak kadroya güç kattılar ve tecrübeli solak James Paxton'la bir yıllık, 7 milyon dolarlık bir anlaşma imzalayarak rotasyona derinlik kattılar.

Dizideki ilk üç smaçör (Betts, Freeman ve Ohtani) aralarında en değerli dört oyuncu ödülüne sahip ve geçen sezon bunların toplamı 112 homers, 125 double ve 304 RBI oldu.

Oh, ayrıca Dodgers'ın üç kez Ulusal Lig Cy Young Ödülü sahibi Clayton Kershaw'ı bu yaz omuz ameliyatından sonra iyileşen deneyimli solak Clayton Kershaw'ı geri getirme şansı hala var.

Bu, New York Mets'in sahibi Steve Cohen'in bile yüzünü kızartacak bir zenginlik utancıdır ve Betts buna şöyle der: Üzgünüm, üzgün değilim.

Dodgers'ın yıldızı Mookie Betts, cumartesi günü DodgerFest'te 12 yaşındaki hayranı Andrew Ruiz'e yumruk attı.

(Brian van der Brug / Haberler)

İkinci meydancı omuz silkerek, “Ne yapmamızı istediğini bilmiyorum,” dedi. “Oyunun adı kazanmaktır ve ön büro takıma en iyi kazanma şansını veriyor. Buraya imza attığımda bana söz verdiler ve sözlerini tuttular. Dodger olmayı bu yüzden seviyorum.”

Dodgers'lar sırtlarında bir hedef olmasına alışkındır. 162 maçlık son altı sezonun beşinde 100 veya daha fazla maç kazandılar ve 11 yıl boyunca beyzbolun en iyi beş maaş bordrosundan birini taşıdılar, bu nedenle neredeyse her sezona bir şampiyonluk kazanma beklentisiyle giriyorlar.

Ancak atıcıların ve yakalayıcıların Cuma günü Glendale, Arizona'da ilk antrenmanlarıyla başlayacakları bahar antrenmanının arifesinde bu hedef bu sezon daha da büyük.

Betts, “Bunu kucaklamalıyız” dedi. “Karşı oynadığımız her takım Dodgers için gelecek. Bunu benimsememiz ve mücadele etmemiz gerekiyor. Kimse devrilmeyecek. Kimse 'Bu adamlar en iyi oyunculara sahip ve bizden daha iyiler' demeyecek. Kanıtlamak için buradalar. Onlar da bizim gibi yemek yemek için buradalar.”

Bu kış, Dodgers'ın sahibi Mark Walter, beyzbol operasyonları başkanı Andrew Friedman ve genel menajer Brandon Gomes için, 100 galibiyetli takımlarının geçtiğimiz Ekim ayında Arizona tarafından mağlup edilmesinin ardından bunu açıkça ortaya koyan, yiyebildiğin kadar yiyebileceğin bir büfe gibiydi. Lig Ligi Serisi serisinde takımı yükseltmek için hiçbir masraftan kaçınmayacaklarını söyledi.

“Kaybettikten yaklaşık bir hafta sonra Andrew'la konuştum ve bana ilerleyecekleri yönü söyledi; ne yapmaya çalışacağımıza dair bir A Planı, bir B Planı ve bir C Planı olduğunu söyledi.” Freeman dedi. “Ve A Planı kesinlikle gerçekleşti.

“Shohei ile anlaştıklarında 'Tamam, bu çok fazla' dedim. Sonra aniden Yamamoto, Glasnow ve diğer adamlar geliyor ve 'Tanrım, bu oldukça inanılmaz' dedi. Ne kadar ileri gideceklerini bilmiyorsun. … Sporcular olarak, takımınızın taraftarları olarak, her yıl bunun için gittikleri özel bir şeyin parçası olmak istiyorsunuz.”

Dodgers menajeri Dave Roberts, Cumartesi günü Dodger Stadyumu'ndaki DodgerFest sırasında gazetecilere konuşuyor.

Dodgers menajeri Dave Roberts, Cumartesi günü Dodger Stadyumu'ndaki DodgerFest sırasında gazetecilere konuşuyor.

(Brian van der Brug / Haberler)

Dodgers menajeri Dave Roberts, 2023 sezonu öncesinde nispeten sert bir kışın ardından gelen son harcama çılgınlığını “şaşırtıcı” olarak nitelendirdi ve bu, Dodgers için beklentileri mutlaka değiştirmese de, onları artırıyor.

Roberts, “Evet, yani Shohei buraya şampiyonluk kazanmamak için gelmedi ve organizasyonda aynı şeyleri hisseden herkes adına konuşabilirim” dedi. “Yani biliyorsunuz, beklentiler ne olursa olsun, aklımızda tek bir hedefin olduğunu düşünüyorum.”

Eğer Dodgers birden fazla şampiyonluğu bir araya getirirse ve 1996'dan 2000'e kadar dört Dünya Serisi şampiyonluğu kazanan New York Yankees ve 2002'den 2019'a kadar altı Super Bowl şampiyonluğu kazanan New England Patriots kadar nefret edilirse, öyle olsun.

Üçüncü kaleci Max Muncy, “İnsanlar bize kötü adamlar demek istiyorsa sorun değil” dedi. “Kulüp binasında kim olduğumuzu değiştirmiyor. Hayranlarımızın gözünde kim olduğumuzu değiştirmez. Stadyumda kim olduğumuzu değiştirmez. İnsanlar ne isterlerse düşünebilirler ama günün sonunda oraya çıkıp performans sergilememiz gerekiyor.”

Bülten

Gerçek mavi hayranı mısınız?

İçgörüler, haberler ve çok daha fazlası için Dodgers Dugout bültenimizi edinin.

Email adresini gir

Beni kaydet

Zaman zaman Haberler'tan tanıtım içeriği alabilirsiniz.

Bu amaçla, geçen 19 Eylül'de geçirdiği ikinci Tommy John ameliyatından sonra iyileşirken bu sezon gol atmak zorunda kalacak olan Ohtani, Aralık ayında kuru vuruşlar yapmaktan Ocak ayında “flips” yapmaya ve tişörtten çıkmaya kadar ilerledi.

Arizona'da makineli tüfekle vuruş yapmaya başlayacak ve 20-21 Mart'ta Seul'de San Diego Padres'e karşı sezon açılışındaki iki maçlık seride takımın belirlenmiş smaçörü olarak başlamaya hazır olmayı bekliyor.

Ohtani bir tercüman aracılığıyla, “Kendime çok güveniyorum çünkü tam zamanında gidiyoruz” dedi. “İleride değiliz, geride de değiliz. Tam zamanında geldik. İleriye yönelik bir aksilik olmadığı sürece hazır olacağım.”

Bahar antrenmanı sırasında sağ dizindeki iki büyük bağı kopardıktan sonra geçen sezon boyunca sahalardan uzak kalan Gavin Lux, beyzbol aktivitelerine yeniden başladı ve bu sezon takımın ilk stoperi olarak görevi devralmaya hazır olmalı.

Lux, “Her şeyin yolunda olduğunu hissediyorum, bu normal” dedi. “Oraya varmamız biraz zaman aldı ama oradayız. Üsleri çalıştırdım, kutudan çıktım, yer toplarını aldım, oyunda oynamamız gereken her şeyi kontrol ettim. Buna yol açacak bir aksilik olmadığı sürece plan ilk gün, tüm hızıyla devam edecek.”

Omuz ağrısı nedeniyle 2022'de beş maçla sınırlı kalan ve labrum ile rotator manşetini onarmak için ameliyat olduktan sonra 2023'ün tamamında sahalardan uzak kalan kıdemli yardımcı Blake Treinen, boğa güreşi seansları düzenliyor ve bu sezon geri dönmeyi bekliyor. Treinen, 2021'de takımın kurulum adamı olarak 72 maçta 1.99 ERA ile 6-5 kazandı.

35 yaşındaki Treinen, “Kendimi harika hissediyorum” dedi. “Tam ve sağlıklı bir sezon geçirmek benim için bir lütuftu. Muhtemelen bir süredir baharda hissettiğim en iyi şey bu. Bahar antrenmanlarına katılmayı ve rekabet gücünü yeniden artırmayı sabırsızlıkla bekliyorum.”

Bu kış beyzbol dünyasında konuşulan ve tüm yaz ve – umarız – sonbaharda da yine öyle olacak olan Dodgers'ın geri kalanı da öyle.

Roberts, “Bunun çok büyük bir onur ve sorumluluk olduğunu düşünüyorum” dedi. “Daha önce de söyledim. Dodgers ve Los Angeles yaz boyunca spor ve beyzbolun merkez üssü olacak. Bu. Biz. Ve bunun oyunumuz için harika olduğunu düşünüyorum. Bu şehir için harika bir şey ve hepimiz için çıtayı yükseltiyor.”