Shohei Ohtani’nin Dodgers takım arkadaşları onu karşılamaktan büyük heyecan duyuyor

Uzaylı

New member
Joe Kelly Çarşamba günü ne zaman bir yanıtı bitirse, yarım düzine soru daha doğrudan yüzüne bağırılıyordu.

Shohei Ohtani’nin Dodgers tarafından resmi olarak tanıtılmasından bir gün önce Kelly, Dodger Stadyumu’ndaki bir yardım etkinliğinde, birkaç sıra derinlikte bir grup halinde toplanmış düzinelerce medya üyesi tarafından karşılandı ve hepsi de en yeni süperstar takım arkadaşı hakkında soru sormaya hevesliydi.

Dodgers organizasyonunun üzerindeki ışık daha önce parlaktıysa da Ohtani’nin varlığı onu daha da güçlendiriyor.

Kelly’nin 10 yıllık, 700 milyon dolarlık imzaya tepkisi ne oldu?

Kıdemli yardımcı, “Heyecanlandım dostum” dedi. “O harika bir insan.”

Artık Ohtani’ye ait olan alışılagelmiş 17 numaralı forma yerine 99 numaralı formayı giyen Kelly, forma takası karşılığında ne aldı?

“Bir liste var.” dedi gülümseyerek. “Henüz yorum yok.”

Hepsinden önemlisi, tüm yıl boyunca Ohtani’nin sorularını yanıtlamaya hazır mıydı?

“Hıh, belki haftada bir” dedi gülerek.

Bu, kendisinin ve takım arkadaşlarının, Ohtani ile ilgili ekstra ilgiyi ve kaçınılmaz soru yağmurunu benimseyerek, iki kez MVP’nin kulübü beyzbolun zirvesine geri götüreceğini umarak mutlu bir şekilde yapacakları bir değiş tokuş. son zamanlardaki, pek de iç açıcı olmayan sezon sonrası şanslar.

Dodgers yardım atıcısı Joe Kelly, 23 Eylül’de Dodger Stadyumu’nda Giants’a karşı oynanan maçta Mookie Betts ile atışlar arasında sohbet ediyor.

(Gina Ferazzi / Haberler)

Kelly, “Böyle korkmayan ve büyük bir anda yıldız olmak isteyen bir adama ihtiyacınız var” dedi. “Özellikle burada, play-off’lara kaldığımız Dodgers organizasyonunda hedefimiz her yıl Dünya Serisini kazanmak olduğu için. Dolayısıyla, o andan korkmayan oyuncuları kadroya katabilirseniz, burada çok yol kat etmiş olursunuz.”

Ohtani’nin Dodgers’la sözleşme imzaladığını duyurmasından bu yana Kelly’nin takım arkadaşları da benzer görüşler dile getirmişti.

Üçüncü kaleci Max Muncy, Cumartesi öğleden sonra Dallas bölgesindeki evinde çocuklarını kestirirken karısı yukarı çıkıp ona Ohtani ile oynama konusunda ne hissettiğini sorduğunu söyledi.

Muncy, “Hiçbir ayrıntıya sahip değildim” dedi. “Faul Bölgesi” video podcast’i sırasında söylendi“Ama 10 yılı, 700 milyon doları gördüm ve ‘Ah dostum, bu çok para’ diye düşündüm.”

Sürahi Walker Buehler, “The Just Baseball Show” podcast’i sırasında konuşmasözleşme rakamına şaşırmış görünmüyordu.

Buehler, 2024’te ikinci Tommy John ameliyatından sonra iyileşirken sadece şut atabilecek Ohtani için “Size söylemiştim – 35 milyon dolarlık atıcı, 35 milyon dolarlık vurucu” dedi. “Onun gibi biri hiç olmadı. Her ikisini de çok üst düzeyde yapıyor. O, spor dünyasının gelmiş geçmiş en büyük serbest oyuncusu, dolayısıyla bu çok mantıklı.”

Buehler’i şaşırtan şey, Ohtani’nin sözleşmenin 680 milyon $’ını tamamlanıncaya kadar erteleme kararıydı, böylece rekabetçi denge vergi amaçları doğrultusunda yıllık maaş rakamı yaklaşık 46 milyon $’a düşürüldü ve Dodgers’ın başka yerlerde harcaması için kaynak serbest bırakıldı.

Kendisi de ikinci bir Tommy John ameliyatından sonra iyileşme sürecinde olan Buehler, “Ertelemeler insanların düşünmediği bir şey” dedi, “ama onun için geri adım atması, maaş bordrosunun yükünü hafifletmek için biraz para ertelemesi, bu takımımızda oynamaktan ne istediğini gösteriyor.”

Geçen sezonun sonunda kulüp opsiyonunun reddedilmesinin ardından bu kış Dodgers’la yeniden sözleşme imzalayan Kelly de Çarşamba günü Ohtani’nin ertelemeleri sorulduğunda aynı fikirdeydi.

Kelly, “Bu onun nasıl bir adam olduğunu gösteriyor” dedi. “Açıkçası onun anlaşmasıyla önümüzdeki on yılda hareket alanınız olacak.”

Geçen sezon 36 gol atan ve 105 koşu yapan Muncy, aralarında dört MVP ödülü kazanan Betts, Freddie Freeman ve Ohtani’den oluşan üst düzey üçlünün arkasında gol atmanın “oldukça heyecan verici” olacağını söyledi. ve geçen sezon 112 homers, 125 double ve 304 RBI için bir araya geldi.

Muncy, “Sahip olduğumuz tüm süperstarların olduğu kadroda olmaktan mutlu olacağım” dedi. “Bu oyunda her gün serin bir şeyler bekleyeceğiniz çok az insan var ve [Ohtani] kesinlikle onlardan biri… sadece onun ne yapacağını bilmiyorsunuz… o bu tür şeylere sahip bir tek boynuzlu at.”

Dodgers, Evan Phillips’e yaklaştı MLB Ağ Radyosu ile röportajlar Ve AM 570’in Dodgers KonuşmasıCumartesi günü Ohtani’nin imzaladığı haberinin ardından boğa güreşi grubu metin zincirinin ve tüm ekibin metin zincirinin “çıldırmaya” başladığını söyledi.

Phillips, “Shohei’nin geçmiş yıllarda yaptığını gördüğümüz şey emsalsiz” dedi. “Dodgers için saha dışında yaratacağı kazancın ve bir bütün olarak etkisinin rekor kıracağını düşünüyorum, bu yüzden rekor kıran bir sözleşmeyi hak ediyor.

“Gezegendeki en iyi oyunculardan biri benim takım arkadaşım olacak. Bu adam topun her iki tarafında da çok yetenekli. Bu bizim için oyunun kurallarını tamamen değiştirecek.”

Shohei Ohtani ve Mookie Betts bir arada.

Meleklerin Shohei Ohtani ve Dodgers’ın Mookie Betts’i, 7 Temmuz’da Dodger Stadyumu’nda oynanan maçta ikinci aşamada birbirlerini selamlıyor.

(Ronald Martinez / Getty Images)

Ve sadece sahada değil. Dodgers’ın son 15 yılda aralarında Yu Darvish, Kenta Maeda ve Hiroki Kuroda’nın da bulunduğu 10 Japon doğumlu oyuncusu daha vardı, ancak hiçbiri Hideo Nomo’nun o dönemde yaptığı gibi aynı türden bir vızıltıyı tekrarlayabilecek olan Ohtani’nin medyadaki kitlesel takipçisine sahip değildi. 1995’te Dodgers’a katıldı.

Yaklaşan Shohei fırtınası sorulduğunda Muncy, “Olayın bu yönünü hiç düşünmedim bile” dedi. Takımın Glendale, Ariz’deki bahar antrenman kompleksi “Camelback Çiftliği’nde hızlı bir yenileme yapmak zorunda kalabilirler.”

“Arka sahalara, ana sahalara ulaşım açısından oldukça açık bir tesis. Orada bir sürü insan olacak [next] yıl. Güvenlik ekibimize biraz ekleme yapmamız gerektiğini düşünüyorum.”

Kelly, Çarşamba günü medya fırtınasını ilk elden deneyimleme fırsatı buldu.

Shohei Ohtani medyaya konuşuyor.

Shohei Ohtani, 10 Temmuz’da Seattle’da All-Star Maçı haftası kutlamaları sırasında gazetecilerle çevrili.

(Lindsey Wasson / Associated Press)

Öğleden sonranın odak noktası, CEO’ları Norah Weinstein ve Kelly Sawyer Patricof’un LA Birleşik Okul Bölgesi ve diğer yerel okul ve aile destek programlarından ihtiyacı olan 600 çocuğa yönelik bir tatil dağıtım etkinliğini denetleyen kar amacı gütmeyen Baby2Baby organizasyonu üzerindeyken, dikkatler Kelly gazetecilerle buluştuğu anda Ohtani’ye döndü.

Diğer Dodger oyuncuları Ohtani’nin Los Angeles’a imza atmasını ümit ederken, Kelly ve eşi Ashley flörtlerini bir adım daha ileri götürerek Ashley’nin Kelly’nin 17 numaralı ekipmanının tümünü bağışlamayı teklif ettiği bir video yayınladılar; Chavez Geçidi’ne gelirse bu numaraya hoş geldiniz.

Çarşamba günü erken saatlerde Ohtani ile görüşen Kelly, “‘Videoyu seviyorum’ dedi” dedi. “Numara için teşekkür ettiğini söyledi. Serin. O harika bir insan. Birlik ve personel olarak hepimiz çok heyecanlıyız. Eğlenceli olacak.”

Peki Ashley imza için kısmi itibar mı almalı?

Kelly kıkırdayarak, “Evet, öyle yapmalı, o yüzden şimdi ona yedek koltuklar ayarlamaya çalışıyoruz” dedi. “Videoyu gördüğünde ve bizim için sorun olmadığı söylendiğinde – bunun onu çok fazla ikna ettiğini söylemeyeceğim – ama muhtemelen bunun gerçekleşmesine yardımcı olan en az %7’lik bir pay var.”

Gerçekten önemli olan tek matematik: Ohtani’nin yeni takım arkadaşları, süperstarın gelişiyle ilgili soru üstüne soru sormak anlamına gelse bile, onun imzasını görünüşte oybirliğiyle onaylıyorlar.