Soru-Cevap: ‘Hakemler Dan Bellino ve Phil Cuzzi, Max Scherzer’in oyundan atılmasını tartışıyor

Uzaylı

New member
Max Scherzer, Çarşamba günkü Dodgers’a karşı oynanan maçın dördüncü vuruşunda hakemlerin eldiveninde yabancı bir madde gördüğü ve elini fırlattığı için oyundan atıldığında, New York Mets’in sağ kolu, yapışkan maddenin yasal reçine ve reçine kombinasyonundan kaynaklandığını iddia etti. ter.

Plaka hakemi ve ekip şefi Dan Bellino ve birinci kale hakemi Phil Cuzzi aksini düşündüler, öyle ki Bellino, Scherzer’in elini üç sezonda hissettiği “en yapışkan” el olarak nitelendirdi.

Times beyzbol yazarı Mike DiGiovanna, 16 yıllık ünlü kariyerinde 203 galibiyet ve 3.210 galibiyet elde eden geleceğin Hall of Famer’ı olan Scherzer’in Çarşamba günü tartışmalı bir şekilde atılmasının ardından hakemlerle konuşmak için havuz muhabiri olarak görev yaptı.

Aşağıdaki Bellino ve Cuzzi ile Soru-Cevap bölümü, olayı bağlama oturtuyor ve Scherzer’in neden atıldığına ve muhtemelen Major League Baseball’dan 10 maçlık bir uzaklaştırma alacağına dair fikir veriyor.

Soru: Scherzer neden oyunun başlarında bir ilk uyarı aldı?

Bellino: “İkinci vuruşun sonunda sahadan çıkarken Phil bir madde kontrolü yapmaya gitti. Ve bu kontrol sırasında… Phil’in size orada neler olduğunu anlatmasına izin vereceğim.

Kuzen: “İçeri girdiğinde ellerini ve eldivenini kontrol ettim. Ve fırlatan elini kontrol ettim. Biraz yapışkandı, biraz cıvıktı ve koyu renkliydi ki bu gerçekten şaşırtıcı değil. Bu yüzden ona baktığımda, ‘Hayır, hayır, bu sadece kolofan, yıkayacağım’ dedi. ‘Tamam, onu yıkamalısın’ dedim. Dışarı çıktığında seni kontrol edeceğim ve orada hiçbir şey olmasa iyi olur.’ ”

Bellino: ”[Cuzzi] üçüncünün altından başlamak için geri döndüğünde kontrol edileceğini söyledi. Üçüncü için geri geldiğinde, Phil kontrol etti ve elinde bir sorun yoktu. Ama bu açıkça devam eden bir durum haline geliyordu, çünkü Phil daha sonra eldivenini kontrol ettiğinde … Phil’in eldiveninde ne olduğunu açıklamasına izin vereceğim.”

Kuzen: ”Eldiveninin cebi yapışkandı. İçinde madde vardı ama dışarı çıktığında eldiveni temiz olduğu için eldivenle atmış gibi görünmüyor, bu yüzden eldivenle atmasına izin vermeyecektim. Ben de ‘Bu eldiveni kullanamazsın’ dedim. Yeni bir eldiven almalısın.’ O da ‘Her neyse, yeni bir eldiven alacağım’ dedi. ”

Bellino: “İtaat etti. Eldiveni sığınağa aldı, yeni bir eldivenle çıktı, üzerinde herhangi bir madde olmayan bir eldiven. O noktada devam etmesine izin verdik çünkü elinde çizgiyi aşan bir şey yoktu. Phil daha sonra yanıma geldi ve ‘Bir sonraki yarı vuruşa başlamak için dışarı çıktığında onu tekrar kontrol edeceğim, çünkü bu izlememiz gereken devam eden bir durumdu’ dedi. Böylece, dördüncü vuruşun sonunu başlatmak için dışarı çıktığında, elindeki yapışkanlık seviyesinin, iki devre önce yapılan ilk incelemede bile olduğundan çok daha kötü olduğunu fark ettik.

“Dolayısıyla, uygun protokolleri izleyen Phil bunu hemen fark etti. Phil daha sonra elin çok yapışkan olduğunu doğrulamak için gelmemi istedi. Hem Phil hem de ben eline dokunduk. Yapışkanlık, yapışkanlık seviyesi açısından, bu en yapışkan olanıydı. [a hand] Elleri incelemeye başladığımdan beri, bu şimdi üç sezon öncesine dayanıyor. İlk vuruşa kıyasla, yapışkanlık seviyesi … o kadar yapışkandı ki, eline dokunduğumuzda parmaklarımız eline yapışıyordu. Ve orada her ne varsa, daha sonra birkaç vuruş boyunca parmaklarımızda kaldı, burada hala parmaklarınızın birbirine yapıştığını hissedebiliyordunuz.

“Yani daha önce canlı aksiyonda bir sürahi üzerinde gördüğümüzden çok daha fazlasıydı. Ve bir atıcıyı oyundan çıkarmanın sonuçlarını anlıyoruz. Bunu çok ciddiye alıyoruz. Ve bunun yasal bir madde olmadığından emin olmak için Major League Baseball tarafından bize verilen eğitimle, bu açıkça çizgiyi çok aşan bir şeydi.

New York Mets atıcısı Max Scherzer (21) ve menajer Buck Showalter, Çarşamba günü dördüncü vuruş sırasında Scherzer’in eldiveninde bir sorun bulduktan hemen sonra, merkez hakem Phil Cuzzi ve hakem Dan Bellino’nun yaptığı bir çağrıya itiraz ettiler.

(Ashley Landis / Associated Press)

Soru: Maddenin ne olduğunu söyler misiniz?

Bellino: Yapamazdım. Sadece spekülasyon yapmak zorunda kalacağım ve spekülasyon yapmanın adil olduğunu düşünmüyorum.”

Kuzen: “Bunu Buck’a söyledim. [Showalter, Mets manager] ve Max için ne olduğu bizim için gerçekten önemli değildi. Tek bildiğimiz, bugün kesinlikle hissettiğimiz her şeyden ve bu yıl hissettiğimiz her şeyden çok daha yapışkan olduğu. Bu durumda, durumu temizlemek için iki şansı varmış gibi hissettik ve yapmadı.”

Soru: Scherzer, yapışkan maddenin reçine ve ter karışımı olduğunu söyleyip durdu. Siz bunu almıyor muydunuz?

Bellino: “MLB’nin sağladığı evrensel bir reçine çantamız olduğuna ve bunu her maçtan önce kontrol ettiğimize dikkat etmenin gerçekten önemli olduğunu düşünüyorum. Bu sürahilerin ellerini kontrol ettiğimizde, kolofonun elinde tipik olarak nasıl bir his uyandırdığını biliyoruz, çünkü herkes aynı kolofan torbasını kullanıyor. Bu yüzden, sadece reçine olduğunu iddia ettiklerinde bunu anlamak gerçekten önemlidir. Kontrol ettiğimiz her sürahi, reçine kalıntısının bir sürahinin elinde nasıl hissedeceğine alışmışızdır. Bunun çok daha ileri gitmesi, reçineden daha fazla bir şey olduğunun göstergesiydi, o kadar yapışkan bir şey ki, her ne ise, avucun her tarafındaydı, parmakların iç tarafındaydı. Tüm el, daha önce incelediğimiz her şeyden daha yapışkandı. Ve en önemlisi, elini yıkaması gerektiği söylendiği ikinci vuruşta olduğundan daha kötüydü.

Soru: Aklınızda Scherzer’in 10 maç cezayı hak ettiğine dair bir soru var mı?

Bellino: “Disiplin açısından, bizim amacımız bu değil. Ve dürüst olmak gerekirse, hakkında yorum yapmaktan çekinmediğimiz bir konu. Komiserin ofisine bağlı. Tek bildiğim şimdi ne yapmamız gerektiği. Komiserin ofisine bir rapor sunmalıyız ve bununla ne yaparlarsa yapsınlar, bu tamamen onlara kalmış. Bu, maaş notumuzun çok üzerinde.

Soru: Dodgers sığınağından Scherzer’i kontrol etmek için herhangi bir talep geldi mi?

Bellino: “Hayır, bu rutin bir şeydi. Her sürahiyi defalarca kontrol ediyoruz. [Tuesday] gece, Clayton Kershaw dört veya beş kez kontrol edildi. Eşit bir oyun alanı olduğundan ve hiç kimsenin haksız bir rekabet avantajı elde etmediğinden emin olmaya çalışıyoruz. MLB’nin amacının, misyonunun bu olduğunu biliyorum. Eşit bir oyun alanı istiyorlar. Bu talihsiz bir olaydı, ama biliyorsunuz, oldu, bu yüzden Komiserlik Ofisi bununla ilgilenecek.”

Soru: eklemek istediğin bir şey var mı?

Bellino: “Sadece en önemli yönün onu oyundan çıkarmakta hızlı olmadığımızı söyleyebilirim. Oyundan uzaklaştırmanın çok büyük, çok ağır bir ceza olduğunu anlıyoruz. Kendisine birçok fırsatın verilmesi ve bunun çok ileri gittiğinin söylenmesi ve ardından devam eden bir durum olmaya devam etmesi ve yapışkanlık seviyesi, çok fazlaydı.

Kuzen: “Bizim için vurguladığımız nokta bu, hissettiğimiz her şeyden çok daha yapışkandı.”

Bellino: “Yapışkan değil, yapışkan. Kulağa aptalca geliyor ama yapışkanlık ile yapışkanlık arasında bir fark var.”