Teoscar Hernández, Dodgers'daki günlük rolüne hazır

Uzaylı

New member
İki yönlü yıldız Shohei Ohtani, Dodgers'ın bu kış harcama çılgınlığı sırasında edindiği en büyük isimdi.

Ancak deneyimli dış saha oyuncusu Teoscar Hernández, Salı günü gazetecilerle yapılan bir video görüşmesiyle vaftiz edilen bir yıllık, 23,5 milyon dolarlık bir anlaşmayla kulübe katılarak takımın sezon dışı en iyi pazarlığı olabilirdi.

Hernández, “Rekabet edebilecek, play-off'lara kalabilecek ve beni daha iyi bir oyuncu yapacak bir takıma gitmek istedim” dedi. “Dodgers'la sözleşme imzalamamın en büyük nedeni bu.”

Hernández, bu sezondaki sıçramadan itibaren neredeyse takımın radarındaydı.

Kulüp üst düzey yöneticileri, 31 yaşındaki oyuncuyla ilgilendiğini Kasım ayındaki genel menajer toplantılarından beri dile getirmişti. Takım değerlendiricileri, Toronto Blue Jays'in uzun süredir yıldızı olan yıldızın geçen yaz Seattle Mariners'a takas edilmeye alışmakta zorlanmasının ardından, 2023'te düşük ama yine de ortalamanın üzerinde bir performans sergileme şansının yüksek olduğunu düşünüyorlardı.

Dodgers'ın Ohtani'yi, atıcılar Yoshinobu Yamamoto ve Tyler Glasnow'u ve tecrübeli dış saha oyuncusu Manuel Margot'u daha önce satın almasından sonra bile, başka bir sağ elini kullanan dış saha oyuncusunun eklenmesi takım için bir öncelik olmaya devam etti.

Ve başından beri Hernández'in adı listenin en başında yer alıyordu.

Genel menajer Brandon Gomes, “Teo'nun sıradan bir adam olmasını planlıyoruz” dedi ve Hernández'in tam zamanlı vuruşlarda çalışacağını ve köşe dış saha pozisyonlarından herhangi birinde oynayacağını doğruladı. “Onun sol elle atış yapma konusundaki gücünün ve yeteneğinin, kadromuzun yapısına olağanüstü bir uyum olduğunu düşünüyoruz.”

Geçen hafta anlaşma haberi ortaya çıktığında asıl sürpriz, kariyerinde 159 home run, 473 RBI ve 0,802 taban artı yavaşlama yüzdesi ile 0,261'lik bir vuruş yapan 2021 All-Star'ın, Los Angeles'a gelmek için bir yıllık anlaşma yapmaya hazırız.

Pek çok uzman, Hernández'in genellikle üç ila dört sezonluk olmak üzere çok yıllı bir anlaşma yapacağını tahmin etmişti. Aynı tahminler onun toplam garantili para olarak 45 milyon dolardan 80 milyon dolara kadar bir miktar elde edeceğini öngörüyordu.

Ancak bu kış diğer birçok serbest oyuncu gibi Hernández de beklenenden daha yavaş bir pazarla karşı karşıya olduğunu söyledi. Salı günü, sektörde bu sezon dışında göreceli bir piyasa faaliyeti eksikliğine dikkat çeken (Dodgers'ın 1 milyar dolardan fazla harcama çılgınlığı bir yana) büyüyen ses korosuna katıldı.

Hernández, “Her serbest oyuncu gibi ben de çok yıllı bir anlaşma imzalamak istedim” dedi. “Ama bu kışın ne kadar zor olduğunu herkes biliyor… Çok fazla seçeneğim yok.”

4 Ağustos 2023'te Manny Machado ve Padres'e karşı ikili oyunu tamamlamak için ilk sırayı alan Mookie Betts, 2024'te Dodgers'ın birincil ikinci kalecisi olacak.

(Gregory Bull / Associated Press)

Bunun yerine Hernández, Dodgers'ın bu yıl Dünya Serisi şampiyonluğu için mücadele etmesine yardımcı olmayı, 2024'te tek sezonluk kazançlı bir maaştan para kazanmayı (her ne kadar 23,5 milyon dolarının 8,5 milyon doları 2030'lara ertelenmiş olsa da) ve ardından şu fırsata sahip olmayı umuyor: Chavez Ravine'de bir toparlanma kampanyası olmasını umduğu kampanyanın ardından gelecek kış piyasayı tekrar test edecek.

Hernández, “Dodgers'ta bir yıl geçirip beni daha iyi hale getirecek bir takıma gitmeyi tercih ederim” dedi. “Umarım her şey yolunda gider ve bu yıl her şeyi kazanırız ve gelecek yıl neler olacağını görürüz.”

Bu kış takıma eklenen diğer yıldızlar gibi Hernández de Dodgers'ın bir kış önce yapmadığı türden bir imzayı temsil ediyordu.

Geçen yıl serbest oyuncu döneminde tam zamanlı bir dış saha oyuncusuna para harcamak yerine takım, her üç pozisyonda da takımları tercih etti. David Peralta ve Chris Taylor soldaki vuruşları paylaştı. Mookie Betts, Betts'in ikinci aşamada oynadığı günlerde başlayan Jason Heyward ile sağ sahada zaman ayırdı. Takasın son teslim tarihi olan Kiké Hernández, çaylak orta saha oyuncusu James Outman'ı zor durumda bıraktı.

Önümüzdeki sezon bu dış saha pozisyonlarından ikisinde Dodgers muhtemelen benzer bir senaryoyu izleyecek. Betts ağırlıklı olarak ikinci aşamada oynayacak olsa da, Heyward (sol elini kullanan bir smaçör) sağ elini kullanan atıcılara karşı rolünü yeniden canlandırmak için yeniden sözleşme imzaladı. Outman (aynı zamanda solak bir smaçör) birincil orta saha oyuncusu olarak devam edecek, ancak aynı zamanda solaklardan ziyade sağ elini kullanan oyunculara karşı daha fazla oynaması muhtemel.

Plakanın diğer tarafında, Tampa Bay Rays ile takas sırasında Glasnow ile birlikte eklenen Taylor ve Margot, Dodgers'a solak atışlara karşı sağ el alternatifleri sunuyor.

Ancak sıra dış sahadaki diğer açılışlarına gelince, Dodgers 2024'te daha büyük düşünmek istedi.

Gomes'in farklı kadro konfigürasyonlarına bağlı olarak hem sağ hem de sol sahada oynayabileceğini söylediği Hernández'e girin.

Gomes, “Bence Teo'nun en ilgi çekici yanı, hızı ezmesi ve bölgedeki hızı ezmesiydi” dedi. “Hiçbir saha tipine duyarlı değil. Her türlü vuruşu yapabiliyor. Ve bölgeye bu atışları yaptığında gerçek hasar verebilir. Tabağa getirdiği şeyin arkasında gerçek bir tehlike var.

Hernández, Dodgers'ın vurucu kadrosu için hala bir proje gibi olacak.

Geçen yılki .741 OPS'si, tüm sezon boyunca kariyerinin en düşük seviyesine işaret ediyordu. Onun 211 vuruşu ana dallarda en çok üçüncü oldu. Ve hem o hem de Gomes, Hernández'in iç sahadaki çarpık ayrılıklarını iyimserlik nedeni olarak gösterse de (slugger yol oyunlarında 0,295 vuruş yaptı, ancak Seattle'daki atıcı dostu T-Mobile Park'ta 0,217 ortalamayla oynadı) her ikisi de bu ihtiyacı kabul etti. vuruşunda ince ayarlar arayın.

Gomes, “Sanırım atıcıları bölgeye biraz daha zorlayabildiğinde, o zaman gerçekten elinden gelenin en iyisini yapacak ve beyzbola gerçekten etki edebilecek” dedi.

Bu amaçla Hernández'in yeni süperstar takım arkadaşlarının yardım etmesi gerekiyor.

Hernández, 2021'de kariyerinin en iyi performansı sırasında, 32 home run ve 116 RBI ile 0,296 vuruş yaptığında, Vladimir Guerrero Jr., George Springer ve Marcus Semien de dahil olmak üzere Toronto'nun kadrosundaki diğer tüm silahlardan yararlandığını söyledi.

Hernández, “Üstte her zaman çok sayıda insan vardı ve sanırım bu beni sahada daha sabırlı kılıyor, çünkü onların çok fazla iyi atış yapamayacaklarını biliyorum,” dedi Hernández.

Artık Ohtani, Betts ve Freddie Freeman'ın da yer aldığı Los Angeles kadrosunun sıradan bir parçası olan Hernández ve Dodgers, gelecek sezonun da aynı şekilde geçmesini umuyor.

Gomes, “Sanırım kadromuza yön vermek için yeni bir mücadele daha ekleyecek” dedi.

Hernández, “Onlar kazanmaya aç, ben de kazanmaya açım” diye ekledi. “Ve daha iyi bir yer olduğunu düşünmüyorum [to be] şu anda Dodgers'dan daha.”