Teoscar Hernández, Dodgers'ın tohum atma motivasyon kaynağı

Uzaylı

New member
Dodgers'ın bu sezon Teoscar Hernández'e ödediği 23,5 milyon dolar sadece sağladığı güç ve üretime yönelik değil, sahanın dış köşelerinde oynama yeteneği ve sahadaki ve kulüp binasındaki sınırsız enerjisi ve coşkusu için de geçerli değil.

Bu başlangıç parası.

Ne zaman bir Dodgers oyuncusu sayı atsa, Hernández yedek kulübesine dönerken hamuruna ayçiçeği çekirdeği yağdırıyor; bu, Dominik Cumhuriyeti'nden gelen 31 yaşındaki gür sakallı ve dişlek sırıtışlı oyuncunun birkaç yıl önce Toronto'da başlattığı bir gelenek. 2023'te Seattle'a, bu sezon da Los Angeles'a getirildi.

Ve Hernández derine inerse – Salı gecesi Coors Field'da Colorado Rockies'e karşı 11-9'luk geriden gelme zaferinde sağ orta sahaya yaptığı dramatik üç sayılık vuruşla yedi sayılık dokuzuncu atışı bitirdiğinde yaptığı gibi – başka bir oyuncu bir veya iki avuç dolusu tohum alıp onları slugger'a fırlatacak.

Mariners'ın geçen kış eleme teklifini uzatmamasının ardından Ocak ayında bir yıllık anlaşma imzalayan Hernández, “Bu maç yeterince zor – çok fazla stres getiriyor – bu yüzden eğlenmelisiniz” dedi. “Bir sayı atmanın iyi olduğunu biliyorum, ancak bu sadece vuran adam ve diğer oyuncular için biraz ekstra motivasyon.”

Blue Jays'te altı sezon (2017-2022) forma giyen Hernández, bu geleneği ne zaman başlattığını tam olarak hatırlamıyor çünkü bu anlık bir olaydı.

“Herkesin bu golü kutlayacak bir şeyi vardı ama o zamanlar bizim hiçbir şeyimiz yoktu” dedi. “Sığınakta yaklaşık 20 torba tohum içeren bir kova vardı, ben de bir tanesini alıp havaya fırlattım ve sonra herkes bunu yapmaya başladı.”

Ayçiçeği tohumu duşunun uygun bir tekniği var, ancak Hernández'in Blue Jays takım arkadaşlarına eğitim vermesi gerekiyordu.

Dodgers'ın dış saha oyuncusu Teoscar Hernández, mayıs ayında Atlanta Braves'e karşı tek başına home run yaptıktan sonra ayçiçeği tohumlarıyla vuruldu.

(Wally Skalij / Haberler)

Hernández, “Başlangıçta bazı adamlar yanlış anladılar ve onları sert bir şekilde fırlattılar” dedi. “Bazen onları gözlerinize, bazen de doğrudan ağzınıza alırsınız. Önemli olan tohumları yukarı atmak ve içlerinden geçmelerine izin vermektir.”

Mookie Betts, 21 Mart'ta Güney Kore'de San Diego Padres'e karşı aldığı iki sayılık şutla sezonun ilk golünü attıktan sonra ayçiçeği çekirdeği tedavisi gören ilk Dodger oldu. Kutlama hızla kök saldı.

Dodgers'ın saha oyuncusu Miguel Rojas, “Çok sayıda sayı kutlaması gördüm ama daha önce hiç ayçiçeği tohumu yağmuru görmemiştim” dedi. “Bunu yapmaya başladı [second] Mookie'yle sezonun maçına çıktı ve o zamandan beri bunu yapıyor. Bu bizi gerçekten iyi hissettiriyor. Her şeyi daha keyifli hale getiriyor. İşte bu takımın amacı da bu.”

Hernández'in her zaman yaptığı şey buydu. Hernández, 7 Haziran'da New York Yankees'e karşı kazandığı 2-1'lik galibiyetin 11. vuruşunda iki sayılık double vuruşu yaptığında ve ertesi gece Yankee Stadyumu'nda 11-3'lük galibiyetin sekizinci vuruşunda oyun kıran bir grand slam yaptığında, Pazar günkü New York Post'un arka sayfa manşetinde şöyle yazıyordu: “Huysuz Oscar.”

Ama Hernández bir Susam Sokağı karakteri olsaydı Guy Smiley olurdu.

“Ben her zaman gülüyorum. Nadiren sinirlenirim,” dedi Hernández. “Etrafta dolaşıp insanlara 'Teo'yu hiç deli gördünüz mü?' diye sorabilirsiniz. Evet diyeceklerini sanmıyorum. Sahada nasıl oynadığımı, saha dışında nasıl hareket ettiğimi herkes biliyor. Ben aynı kişiyim. Herkese neşe ve mutluluk getirmeyi seviyorum, böylece kendilerini iyi hissedip rahatlayabilsinler.”

“Adrenalini hissediyorsunuz ve büyük anlarda, büyük durumlarda oynadığınızda bu tür oyunlara hazır oluyorsunuz.”
— Teoscar Hernández

Hernández'in coşkusu takım arkadaşlarına da yansımış gibi görünüyor ve tutumu ve yaklaşımı, iki hafta önce Yankee Stadyumu'nda bir çift tarihi rakibi ve potansiyel Dünya Serisi düşmanlarını karşı karşıya getiren çok abartılı seride gösterdiği gibi, baskı dolu durumlara uygun görünüyor. .

Hernández, Yankees'e karşı oynadığı üç maçta üç homers, iki double ve dokuz RBI ile 12 sayı altıya çıktı.

“Teo başka bir seviyedeydi [in New York]Sezonun şu ana kadarki en büyük sahnesindeyiz ve bu sizi heyecanlandırıyor çünkü gitmek istediğimiz yer orası” dedi Rojas. “Sahnenin daha da büyük olacağı World Series'e, play-off'lara gitmek istiyoruz. Ve takımı omuzlarına yükleyebilecek bir adamımız var.”

Dodgers'ın Ekim ayında onları taşımak için Hernández'e ihtiyacı yok; iki kez Amerikan Ligi'nin değerli oyuncusu Shohei Ohtani'yi Freddie Freeman ve Will Smith'in de dahil olduğu yıldızlarla dolu kadroya eklediler ve dinamik lider Betts ve slugger'ı bekliyorlar Max Muncy sakatlıklardan dönüyor.

Dodgers'ın dış saha oyuncusu Teoscar Hernandez, takım arkadaşı Mookie Betts'e ayçiçeği çekirdeği fırlatıyor.

Dodgers'ın dış saha oyuncusu Teoscar Hernández, Nisan ayında Giants'a karşı oynanan bir maç sırasında takım arkadaşı Mookie Betts'e ayçiçeği çekirdeği atıyor.

(Allen J. Schaben / Haberler)

Ancak National League Division Series'de 2022'de Padres'e ve 2023'te Arizona Diamondbacks'e yenildiklerinde sopaları soğuduktan sonra, Ekim etabında başarılı olma potansiyeline sahip başka bir büyük sopaya sahip olmaktan zarar gelmez.

Hernández, “Adrenalini hissediyorsunuz ve büyük anlarda, büyük durumlarda oynadığınızda bu tür oyunlara hazır oluyorsunuz” dedi. “Ama aynı adam olmaya, kendim olmaya ve kendime baskı yapmamaya çalışıyorum. Çok fazla bir şey yapmaya çalışmıyorum çünkü işte o zaman her şey sizin istediğinizin tersi yönde gitmeye başlar.”

Cuma gecesi Angels'a karşı oynanan maça 0,261 ortalama, 0,834 taban artı yavaşlama yüzdesi, 18 homers, 16 double ve takım rekoru kıran 54 RBI ile giren Hernández, 0,225'lik bir skorla debriyajda sağlam bir performans sergiledi. (89'a 20), 0,823 OPS, altı homers, beş double ve bir triple ile sayı pozisyonunda koşucular.

1.154 OPS, iki homers, bir double ve 12 RBI ile 0.308'lik (13'e 4) vuruş yapıyor ve diğer grand slam'i 11 Mayıs'ta San Diego'da alınan 5-1'lik galibiyetin altıncı vuruşunda geliyor.

Dodgers menajeri Dave Roberts, “Bunu daha önce de söyledim, bana biraz Manny Ramirez'i hatırlatıyor; bu anlamda, oyuncular kaledeyken, özellikle koşucular sayı pozisyonundayken daha da iyi oluyor” dedi. “Bunu bütün yıl boyunca ondan gördük. O, sinsice kulübümüzün MVP'si oldu.”

Teoscar Hernández, 11 Haziran'da Texas Rangers'a karşı iki sayılık bir home run yaptı.

Teoscar Hernández, 11 Haziran'da Texas Rangers'a karşı iki sayılık bir home run yaptı.

“Geçen yıla dönüp baktığınızda topa çok sert vuruyordum ama T-Mobile Park'ta topun nasıl gittiğini herkes biliyor. Artık topa sert vuruyorum ve beklediğim prodüksiyonu elde ediyorum.”
— Teoscar Hernández

Hernández, 29 Mart'ta St. Louis'e karşı kazandığı 6-3'lük galibiyette iki homers'ı vurdu ve dört tur sürdü. 8 Mayıs'ta Miami'ye karşı alınan 3-1'lik galibiyetin üç koşusunda da yarıştı. 3-9 Haziran arasındaki altı maçta 1.389 OPS, dört homers, 10 RBI, üç double ve altı run ile 0,260'a (25'e dokuz) ulaştı.

Sağ kanat oyuncusu Jason Heyward, göğüs kafesi gerginliği nedeniyle 16 Mayıs'tan bu yana sahalardan uzak kalan Muncy'ye atıfta bulunarak, “Özellikle Max'in yokluğunda çok büyük bir oyuncu” dedi. “Sezona başlarken bazı büyük vuruşları vardı, bazı büyük vuruşları vardı, bizim için bazı önemli golleri vardı. Hiç şüphe yok ki, olayların bastırılmasına yardımcı oldu.”

Dodgers, sağ elini kullanan Hernández'in manzara değişikliğinden fayda sağlayacağını düşündü. Hernández geçen sezon Seattle'ın atıcı dostu T-Mobile Park'ta 0,643 OPS, 12 homers ve 44 RBI ile sadece 0,217'ye ulaştı ve deplasmanda 0,830 OPS, 14 homers ve 49 RBI ile 0,295'e ulaştı.

Hernández, “Geçen seneye dönüp baktığınızda topa sert vuruyordum ancak T-Mobile Park'ta topun nasıl gittiğini herkes biliyor” dedi. “Şimdi topa sert vuruyorum ve beklediğim prodüksiyonu elde ediyorum.”

Plaka disiplini hiçbir zaman Yankees'in yıldızı Juan Soto'nunkine rakip olamayacak olsa da Hernández, 2023'te 0,741 OPS, 26 homers, 29 double, 93 RBI, 211 vuruşla 0,258'e ulaştığında olduğundan daha seçici davrandı – en çok üçüncü beyzbolda – ve sadece 38 yürüyüş.

Bu sezonki 92 vuruşu büyük liglerde en çok beşinci sırada yer alıyor, ancak 27 kez yürüdü, vuruş oranını geçen sezon %31,1'den bu sezon %28,4'e düşürdü ve yürüme oranını 2023'teki %5,6'dan 2024'te %8,4'e çıkardı. .

Fangraphs'a göre Hernández'in %29,3'lük kovalama oranı, yani vuruş bölgesinin dışında yaptığı atışların yüzdesi, geçen yılki %34,5'ten daha düşük.

Teoscar Hernández, Arizona Diamondbacks'e karşı oynanan maçı yedek kulübesinden izliyor.

Teoscar Hernández, 20 Mayıs'ta Dodger Stadyumu'nda Arizona Diamondbacks'e karşı oynanan maçı yedek kulübesinden izliyor.

Hernández, vuruş ve takip oranları hakkında “Yavaş yavaş düşüyorlar” dedi. “Daha iyi olmak ve bir oyun planını uygulamak için yapmanız gereken her şeyi anlamak, deneyimdir diye düşünüyorum. Bu yılki hedeflerimden biri grevleri azaltmak ve yürüyüşleri artırmak, böylece daha fazla üsse ulaşabiliyorum. Bu şekilde takımın daha iyi olmasına yardımcı olabilirim.”

Hernández'in üretken sopası, kadronun ortasında değişmez bir unsur oldu – o ve Freeman, 77 maçın tümüne başlayan iki Dodgers'dı – ve coşkulu gülümsemesi nadiren bir gece ya da vuruşta mola veriyor.

Rojas, “Onun bir sahayı kovalarken, büyük bir noktaya şut atarken veya sahada bir hata yaparken hüsrana uğradığını gördüm, ancak çok hızlı bir şekilde, şimdiye kadar gördüğüm herkesten daha hızlı bir şekilde normale dönüyor” dedi. “Sonra takım için gerçekten iyi bir şey yaptığında heyecanlanacak. Bu yüzden Teoscar gibi bir adama sahip olmak önemli. Enerjiyi getiriyor.”