Teoscar Hernández neden Red Sox yerine Dodgers ile anlaştı

Uzaylı

New member
Teoscar Hernández bu hafta sonu Boston Red Sox'a karşı oynamak yerine takımda oynayabilir.

Red Sox'un offseason döneminde kendisine teklif ettiği iki yıllık 28 milyon dolarlık anlaşmayı kabul edebilirdi.

Boston'ı temsil ederken All-Star formuna geri dönebilir ve Home Run Derby'yi kazanabilirdi; Boston'ın her zaman favori takımlarından biri olduğunu söylüyor.

Ancak Hernández için işler böyle yürümedi. Bunun yerine, dış saha oyuncusu, Cuma gecesi Dodger Stadyumu'nda Red Sox ile üç maçlık bir seriye başlayacak olan Dodgers'tan bir yıllık 23,5 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladıktan sonra Los Angeles'ı muhteşem bir şekilde temsil ediyor.

“Açıkçası, gidip kötü bir anlaşma elde etmeye çalışarak serbest oyunculuğumu harcamayacaktım,” dedi Dominik Cumhuriyeti yerlisi bu hafta “Beyzbol Sıkıcı Değil” podcast'inde. “Red Sox'u seviyorum. En sevdiğim takımlardan biriydi. Ve oynamayı seviyorum [at Fenway Park]ama günün sonunda yapmam gereken [decide] “Benim, kariyerim ve ailem için en iyi olan şey nedir?”

Hernández, 2016'da Houston Astros ile büyük ligdeki ilk maçına çıktı ve 2017 takas son tarihinde Toronto Blue Jays tarafından alındı. 2021'de All-Star oldu ve sezonu .296 vuruş ortalaması, 163 vuruş, 32 home run ve 116 sayı dahil olmak üzere kariyerinin en yüksek seviyeleriyle tamamladı.

Sonraki sezon sayıları düştükten sonra Hernández, 211 strikeout'unun geçen yıl majör liglerde üçüncü en yüksek sayı olduğu Seattle Mariners'a takas edildi. Hernández, geçen sezon serbest oyuncu olarak Angels'ın yanı sıra Dodgers ve Red Sox'tan da ilgi gördüğünü ancak son kararının bu iki takım arasında olduğunu söyledi.

Hernández, “Baseball Isn't Boring” programına yaptığı açıklamada, Red Sox'un kendi taraflarında yapılan bazı manevraların ardından tekliflerini üç yıla çıkarmaya istekli oldukları izlenimini verdiğini söyledi.

Aralık ayında Dodgers, Japon iki yönlü süperstar Shohei Ohtani ve atıcılar Yoshinobu Yamamoto ve Tyler Glasnow ile büyük anlaşmalar imzaladı. Hernández, Los Angeles'ta neler olduğunu gördüğünü ve Red Sox'ta “daha fazla bekleyemeyeceğini” bildiğini söyledi.

“Kazanmak isteyen takımlar harcarlar. İyi oyuncuların peşine düşerler,” dedi Hernández. “Ben [the Red Sox] iyi oyuncuları yok, çünkü var. Red Sox şu anda gerçekten iyi ve harika oyuncuları var. Ama benim açımdan, sadece kazanmak için iyi olan herkesi arayan bir takıma gitmek istiyorum… harcamaktan ve iyi oyuncuların peşinden gitmekten korkmayan, böylece takımlarını daha iyi hale getirebilen.”

Hernández, LA'de parladı. 62 RBI'sı Ulusal Lig'de yedinci sırada yer alıyor ve Dodgers'ta yalnızca Ohtani'nin gerisinde. Sayı pozisyonunda koşucularla yaptığı 28 vuruş, NL'de 12. ve takımda Freddie Freeman'ın ardından ikinci sırada. 19 home run'ı, NL'de beşinci en iyi ve takımda Ohtani'nin ardından ikinci sırada.

Pazartesi gecesi, Kansas City Royals'tan Bobby Witt Jr.'ı geride bırakarak, Dodgers'ın 40 yıllık tarihinde Home Run Derby'yi kazanan ilk oyuncusu oldu.

“Bu organizasyonda herkes kazanmaktan, kazanmaktan, kazanmaktan bahsediyor ve ben de buyum,” dedi Hernández. “Başka hiçbir şey umurumda değil. Kazanmak istiyorum. Kariyerimde bir noktadayım ki oraya çıkıp eğlenmek, iyi bir yıl geçirmek ama aynı zamanda kazanmak istiyorum.”