Tony Gonsolin yine mücadele ediyor ve Dodgers seriyi Royals’a kaptırıyor

Uzaylı

New member
KANSAS CITY, Mo. —

Kauffman Stadyumu’ndaki bir takım, atıcısından kaliteli bir başlangıç yaptı ve iki golsüz rahatlama vuruşu yaptı, 15 vuruş yaptı ve koşucular skor pozisyonundayken 20’de sekiz yaptı, üsleri akıllıca ve agresif bir şekilde koştu ve Pazar günkü maç boyunca sağlam savunma oynadı.

Diğer takım Dodgers’dı.

Rakip ne kadar acıklı olursa olsun beyzbolda hile yoktur, ancak Kansas City Royals’a orantısız 9-1’lik bir kayıp, Dodgers’ın ana dallardaki en kötü ikinci rekora sahip (25-59) bir takım tarafından elle tutulduğu (25-59) hala hak kazanıyor sürpriz olarak… ya da belki değil.

Dodgers menajeri Dave Roberts, Dodgers deplasmanda 46-37 ve 22-22’ye düştükten sonra, “Bu adamlar bizi geride bıraktılar,” dedi. “Topu oyuna sokmak, koşucuların arkasına vurmak, üsleri çalmak açısından farklı bir beyzbol markası, durumsal vuruşta mükemmellerdi. Dürüst olmak gerekirse, ayak uyduramadık.

“Daha iyi, çok yönlü bir beyzbol maçı oynadılar. Sahaları bozdular, yürüyüşlerle çizgiyi hareket ettirdiler ve vurucuları vurdular. Bu açıdan baktığınızda bizi yenip seriyi kazanmaları hiç de şaşırtıcı değil.”

Bir yıl önce bu ay ilk All-Star Maçına giden ve 2.14 kazanılmış sayı ortalamasıyla 16-1’lik bir çıkış yaptığı sezona giden sağlak Tony Gonsolin’in art arda üçüncü sarsıntılı başlangıcı masayı belirledi. Pazar gününün kaybı.

Bu sezon 4-3’lük rekoru ve 12 başlangıçtaki 3.69 ERA’sı saygın görünse de, Gonsolin 2022’de olduğu kadar keskin veya baskın görünmedi, özellikle de son üç başlangıcında.

Gonsolin Pazar günü 3 ⅔ vuruşta dört koşu ve altı vuruştan vazgeçti, üç vuruş ve üç yürüyüş yaptı ve 15 koşu ve 17 vuruştan vazgeçti, 13 sayı attı ve 9.42 ERA için son üç maçında 14 ⅓ vuruşta yedi yürüdü ve .304 vuruş ortalaması.

Roberts, “En göze çarpan şey, kaydırıcısının olmaması,” dedi. “Splitter, değişiklik ile yönetiyor [left-handed] vurucular Sağ elini kullananlarla, ekolayzır onun kaydırıcısı oldu ve henüz sahip olmadı. Isırık yok, bölgedeydi ve alıştığımız sallanmayı ve ıskalamayı anlamıyor.

Gonsolin, “Bu adil bir değerlendirme. Bugün biraz daha iyi olduğunu düşündüm, bazı mekanlar, bazı infazlar, bazı hareketler. Sadece daha iyisini yapmalıyım.”

Gonsolin, Pazar günü üç vuruşta iyi görünüyordu, bir koşu ve üç vuruştan vazgeçti ve ortalama 92,8 mil olan hızlı topunun hızı, 92,2 sezon ortalamasından bir tık yükseldi.

Royals’tan Kyle Isbel, Pazar günü Kansas City, Mo’da Dodgers’a karşı beşinci vuruş sırasında Bobby Witt Jr.

(Charlie Riedel / Associated Press)

Ancak dördüncü turda işler hızla çözüldü, Gonsolin Drew Waters’ı yürüdüğünde, Kyle Isbel tek başına kaldı ve 9 numaralı vurucu Nicky Lopez, Royals’ı 3-1 öne geçirmek için iki turluk bir çift sağa sahaya vurdu. Lopez, Garcia’nın fedakarlık sayısında üçüncü oldu ve Bobby Witt Jr.’ın RBI single’ında skoru 4-1’e getirdi.

Salvador Perez yere düştü, ancak solak Nick Pratto’nun yaklaşmasıyla Roberts, Gonsolin’i solak Victor Gonzalez lehine çekti.

Gonsolin, “Son zamanlarda pek iyi değilim,” dedi. “Daha çok adamla yürüyormuşum gibi hissediyorum, sayımlarda geride kalıyorum, adım atmıyorum. Bu çok sinir bozucu. Birkaç başlangıç öncesine kadar iyi gidiyormuş gibi hissediyordum. Sadece anlamaya çalışıyorum, rekabet etmeye çalışıyorum.”

Gonzalez dördüncü turda sonuncu oldu ancak beşinci turda üç turdan vazgeçti. Stoper Mookie Betts tarafından yapılan bir hata, altıncı turda Yency Almonte’den iki kazanılmamış kaçışın yolunu açtı. Oyun o kadar kontrolden çıktı ki, saha oyuncusu Yonny Hernandez sekizinciyi atarak bir vuruş yaptı ve hiç koşmadı.

Royals sıralamasındaki en alttaki dört vurucu – MJ Melendez, Waters, Isbel ve Lopez – üç çift, üç yürüyüş, bir vuruş vurucu, sekiz koşu ve beş RBI ile 16’ya yedi olacak şekilde bir araya geldi.

“İyi oynamadık,” dedi Roberts, “ve açıkçası onlar daha iyi oynadılar.”

Dodgers, maçtan önce, bir atış seansında ekibin onu omuz iltihabı nedeniyle yaralılar listesine koyma kararını Pazartesi gününe kadar ertelemesine yetecek kadar ilerleme kaydeden as Clayton Kershaw ile ilgili yarı cesaret verici haberler aldı.

Altı tek vuruşta 79 atış yaptıktan sonra Salı gecesi Colorado’daki maçtan çekilen ve Perşembe günü kortizon enjeksiyonu alan Kershaw, Pazartesi gecesi Pittsburgh’a karşı sahaya çıkacak.

Solak oyuncunun startı bu hafta sonrasına ertelenebilir veya Dodgers onu IL’ye yerleştirebilir ve All-Star arasından sonraki startından önce ona en az 15 gün izin verebilir. Kershaw Pazartesi gecesi gidemezse, Michael Grove başlayacak.

Roberts, Kershaw’ın fırlatma seansı hakkında “Benim için omzu çok fazla koruma yoktu, daha çok temiz bir vuruştu” dedi. “Şu anda %100 değil, ama gelişme var.”