Trayce Thompson’ın üç sayılık oyunu bahar çöküşünün ardından geliyor

Uzaylı

New member
Bu hafta sezonun ilk iki maçında yedek kulübesinde kaldıktan sonra, Trayce Thompson onu Cumartesi gecesi sekizinci vuruşun sonunda bırakmak konusunda isteksizdi.

Dış saha oyuncusu, plakada bir kariyer gecesini yeni tamamlamıştı; Dodgers’ın uzun süredir rakibi olan Madison Bumgarner’a ilk vuruşta grand slam ile başlayan, beşinci turda takımın 10-1’lik galibiyetini ulaşılmaz hale getiren üç turluk bir bomba ile devam etti ve sekizinci vuruşta aya inen bir şutla sona erdi. sol saha pavyonunun yarısına kadar.

Ve tıpkı ilk iki büyük uçuşu gibi, Thompson’ın son uzun topu Dodger Stadyumu’nda 48.886 kişilik bir kalabalığı gürültülü bir şekilde ayağa kaldırdı.

Ancak bu sefer, tezahüratlar Thompson sığınağın içinde kaybolunca bitmedi.

Koltuğuna yönelirken çığlıklar azalmadı.

İlk kez Dodger blue’yu giyip anında hayranların favorisi haline geldikten yedi yıl sonra, sakatlıklarla dolu birkaç sezonun ardından belirsiz bir şekilde kadro dışı bırakıldıktan beş yıl sonra ve Thompson’ın geçen sezon kulüpteki kariyerini yeniden canlandırdığını gören Chavez Ravine’e tatmin edici bir dönüşten 10 ay sonra, 32 yaşındaki kalfaya perde çağrısı yapması için yalvarılıyordu.

Takım arkadaşları Freddie Freeman ve Tony Gonsolin’in ikna çabalarından sonra, Thompson alçakgönüllülükle kabul etti.

Thompson, “Bu pek olmaz,” dedi. “Yani bu oldukça havalıydı.”

Bu, 2016’da Dodgers’la kısa bir süre ortaya çıkmasının ardından, büyük ölçüde küçük liglerde sıçrayan altı sezon izleyen Thompson’ın geçen yaz Dodgers’la ana liglere geri dönmesine yardımcı olan zihniyetin bir yansımasıydı.

Geçen Haziran ayında organizasyona geri döndükten sonra kendisini ana liglerde yeniden kurduktan sonra bile sürdürdüğü basit, baştan aşağı, kör edici yaklaşımın bir hatırlatıcısı.

Clayton Kershaw gülümseyerek, “Trayce çevremdeki en çalışkan adamlardan biri, her gün çalışıyor,” dedi. “Bu yüzden çıktığı yolculuktan sonra başarılı olduğunu görmek gerçekten eğlenceli.”

Thompson’ın oyundaki uzun süreli arkadaşlarından biri olan yakalayıcı Austin Barnes eklendi: “Utangaç bir adam olma eğilimindedir. Ama bu özel bir andı.”

Thompson’ın bahar antrenmanından çıktığı pozisyonla daha da anlamlı hale getirildi.

Geçen sezon 74 maçta 13 home run, 39 RBI ve .901 OPS ile 0,268 vuruş yapmasına rağmen – dış sahada Chris Taylor ve Cody Bellinger’ın mücadeleleri etrafında çalışan bir Dodgers takımı için önemli katkılar – Thompson takım rolüne geri dönmüştü. Bu sezona yarı zamanlı bir oyuncu olarak başlayarak, oyun süresinin çoğunu solak atışlara karşı alması bekleniyor.

Tek sorun: Thompson, 2022’de solaklara karşı şaşırtıcı bir şekilde mücadele etmişti ve sağdan sağa eşleşmelerdeki hedefinin neredeyse yarısı olan bir .621 OPS yayınladı.

Slugger’ın bu baharda hem Dodgers’la Cactus League maçlarında hem de Team Great Britain ile World Baseball Classic görünümünde düzeltmeye çalıştığı bir kusurdu.

Ancak Thompson yine de kampın çoğunu geride bıraktı, 35 gösteri vuruşunda sadece üç vuruş topladı ve solculara karşı 14’te 0’a çıktı.

Thompson, “Muhtemelen buradaki en kötü bahar antrenmanı oyuncusuyum,” dedi. “İyi bir noktada olduğumu hissettim. Sonuçlar orada değildi.”

Bu, Cumartesi günü plakaya yaptığı ilk seyahatte değişti.

Trayce Thompson, Cumartesi günü ilk vuruşta atıcı Madison Bumgarner ile başlayan Arizona Diamondbacks’te büyük bir şut attı.

(Mark J. Terrill / Associated Press)

Thompson, kariyerinde Bumgarner’ı pek iyi vuramadığını söylese de, 2020 sezonunda Arizona Diamondbacks organizasyonunda geçirdiği süre boyunca solak oyuncuyu antrenmanlarda çokça görmüştü.

Bu yüzden, tabanlar yüklü olarak plakaya geldiğinde, açılış karesinde zaten tahtada iki çıkış ve bir koşu, bir sonraki teklife atlamadan önce sakince ilk adımlı bir eğri top aldı – Bumgarner’ın ortada bıraktığı asılı bir değişiklik .

Thompson, “Sadece basit tutmaya çalışıyorum, fazla düşünmemeye çalışıyorum, çok fazla şey yapmamaya çalışıyorum” dedi. “Özellikle bu gerçekten iyi adamlara, gerçekten köklü adamlara karşı bu yaklaşımın genellikle benim için iyi çalıştığını hissediyorum.”

Bu, Thompson’ın kariyerindeki ikinci büyük slam’iydi ve hikaye kitabı gecesinin son önemli olayı olmaktan çok uzaktı.

Beşinci vuruşta Arizona’nın sağ elini kullanan Kevin Ginkel ile karşı karşıya kalan Thompson, tekrar sahasını bekledi. Toprağa ilk adım platini aldı. Plakanın hemen üzerine bir sürgü koydu. Ardından, bir vurucunun sayımında bir hızlı top bekleyerek, sol orta sahaya 417 fitlik yükseltilmiş bir dört deniz gemisini parçaladı.

Thompson, “Bana göre, beyzboldaki en iyi vurucular hızlı topa en iyi vuranlardır,” dedi. “Yani o ikincisi oldukça iyi hissettirdi.”

Bununla birlikte, en duygusal tepkiyi toplayan üçüncü home run’uydu.

Thompson, takımdaki ilk görevi sırasında Yasiel Puig ve Matt Kemp için perde çağrısı anlarına tanık olurken, Los Angeles yerlisi, Dodger Stadyumu’nun onun için tezahürat yapacağını asla hayal etmemişti – sekizinci vuruş patlaması onu üçüncü oyuncu yaptıktan sonra bile. üç homer, sekiz RBI oyununa sahip olmak için franchise geçmişi.

Thompson, “‘Ah adamım, umarım bir perde çağrısı alırım’ gibi düşünmeniz gerekmez,” dedi. “Başka bir topa sert vurduğum için mutluydum.”

Thompson kalabalığı uzun süre şımartmadı. Sığınak merdivenlerinden yukarı birkaç adım attı, sağ elini hızla havada salladı ve sonra tekrar sıranın üzerine eğildi.

Dave Roberts, “Trayce kendi kendini geliştiren biri değil,” dedi. “Ama… perdeyi hak etti.”

Ayrıca Roberts’tan biraz daha fazlası.

Pazar günü Diamondbacks için sağ elini kullanan bir oyuncuyla sahaya çıkacak olan Thompson, başlangıçta dört maçlık serinin finali için yedek kulübesine geri dönecekti.

Bununla birlikte, göz kamaştırıcı ilk çıkışının tamamı, sonunda menajerin elini zorladı.

Roberts gülerek, “Üç homer vurursan,” dedi, “ertesi gün oradasın.”

Haberi ilettiğinde, Thompson memnuniyetle kabul etti ve Cumartesi günkü patlamayı bir zamanlar belirsiz görünen sezonu için ton belirleme gösterisine dönüştürmeyi umdu.

Thompson, “Herkes benim yolculuğumu biliyor ve bu uzun bir yolculuktu, bu yüzden buraya geri dönmek benim için çok şey ifade ediyor,” dedi. “Ama dediğim gibi, kendime her zaman inancım ve inancım var, bu yüzden böyle geceler geçirebileceğimi biliyorum. Bu gecenin o gecelerden biri olduğu için şükrediyorum.”