Trea Turner, WBC’de ABD için evden koşan bir gözyaşı döktü

Uzaylı

New member
miami —

Trea Turner, Dünya Beyzbol Klasiği’nin başlarında, turnuvanın gördüğü en büyük 9 numaralı vurucu olmadan önce, JT Realmuto ve Kyle Schwarber ile bir konuşma yaptı. ABD Takımı ve Philadelphia Phillies takım arkadaşları bahar antrenmanı rakamlarından bahsediyorlardı. Onlara, sergi sezonunda dört ya da beş yıldır bir home run yapmadığını söyledi.

Turner, “İşlerin böyle yürümesi biraz komik,” dedi, “ama ben soru sormuyorum.”

Komik olan, Turner’ın farklı bir Mart ortamında üretken bir sümüklü böcek haline gelmesi.

Dodgers’ın eski stoperi Turner, dört bilardo maçında ABD Takımı için bir kez ev sahibi olduktan sonra, Cumartesi gecesi Amerikalıların Venezuela’ya karşı 9-7’lik çeyrek final galibiyetinin sekizinci vuruşunda başlama grand slam’i parçaladı. O unutulmaz anı – kariyerinin en büyük hiti olarak adlandırdı – Pazar gecesi yarı finalde ABD Takımının Küba’ya karşı 14-2’lik mağlubiyetinde iki ek ev koşusu ve dört RBI ile takip etti.

ABD’li Starter Adam Wainwright, “Trea Turner’ın dokuzuncu olduğu ne kadar eğlenceli bir takım,” dedi.

Turner, bu turnuvada birkaç rekor kırarken, 1.429 taban artı yavaşlama yüzdesi ile 19’da yedi oldu. Dört ev koşusu, bir WBC’deki ABD’li bir oyuncu için en fazla olanıdır. 10 RBI, Ken Griffey Jr. (2006) ve David Wright (2013) ile berabere kaldı. WBC tarihinde arka arkaya oyunlarda dört RBI’ye sahip ilk oyuncu.

Turner, “Bunların hiçbirini bilmiyorum,” dedi.

Ayrıca ABD Takımının vuruş koçu Griffey’e bir WBC maçında iki home run yapan tek ABD oyuncusu olarak katıldı.

Turner, “Ona söylemek için sabırsızlanıyorum,” dedi. “Bunu bilmiyordum ama yarın onunla kafeste o konuşmayı yapmak için sabırsızlanıyorum. Benim için eğlenceli olacak.”

29 yaşındaki Turner, daha önce baskı dolu yarışmalarda oynadı. Özgeçmişinde 43 sezon sonrası maçı ve Washington Nationals ile bir Dünya Serisi şampiyonluğu var. Ancak Ekim ayında normal sezondaki hünerini tekrarlamadı, 197 kariyer playoff maçı maçında üç home run ve .614 OPS ile .238 vuruş yaptı.

Bu, bir vuruş şampiyonu ve iki kez All-Star olan Turner’ın ana liglerdeki en iyi pozisyon oyuncularından biri olduğunu değiştirmiyor. Premium bir pozisyonda ender bir hız ve güç karışımına sahip. Dodgers’ın onu 2021 sezonunda Ulusal Şampiyonlar’dan Max Scherzer ile birlikte almasının nedeni budur. Bu yüzden Phillies ona Aralık ayında 11 yıllık, 300 milyon dolarlık bir kontrat verdi. Ve bu nedenle, uluslararası bir beyzbol müsabakası için şimdiye kadar bir araya getirilmiş en yüklü dizilişin başlangıç oyuncusu oldu.

ABD Takımı menajeri Mark DeRosa, “Bence o oyundaki en iyi oyunculardan biri,” dedi. “Dürüst olmak gerekirse ben de böyle düşünüyorum. Demek istediğim, Phillies ona 300 milyon doları bir sebeple verdi. Adam düz oynayabilir.

Turner, bir profesyonel olarak dokuzuncu vuruş yapmadıktan sonra, son iki maçta 9. sıradan yükseldi ve beyzbol dünyasının görmesi için tipik Mart üretimini bir mil geride bıraktı. O olmadan Amerikalılar, Pazartesi günkü yarı finali hangi takım kazanırsa kazansın, Salı günkü Japonya veya Meksika’ya karşı finalde olmayacak. Onunla, arka arkaya ikinci WBC şampiyonluklarından bir galibiyet uzaktalar.

“Ne zaman derine inse ‘Ona dokuzuncu vuruş yapan aptal kim?’ diyordum. dedi DeRosa. “Ama bu diziliş böyle oluşturuldu. Bu yüzden onu şimdi rahat bırakacağım.”