Trevor Bauer gösteri oyunu için Camelback Çiftliği'ne geri döndü

Uzaylı

New member
ANKA KUŞU –

Trevor Bauer, geçen yıl Dodgers tarafından serbest bırakılmasından bu yana ilk kez Pazar günü öğleden sonra Camelback Çiftliği'ne döndü.

Görkemli bir buluşma değildi.

Sıradan bir arka sahada, Dodgers ikinci lig takımlarının her seviyesinden potansiyel oyunculara karşı ve üzerine örtülmüş tanınmayan siyah ve kırmızı bir formayla Bauer, Asya Breeze adlı bir takım için bir gösteri maçına çıktı; arazi profesyonel sözleşmeleri.

32 yaşındaki oyuncu üç golsüz atış yaptı ve kendisine söylenene göre sahanın Trackman sisteminde hızlı topuyla saatte 99 mil hıza ulaşmıştı.

Ancak olayın tuhaflığını yine de görmezden gelmek imkansızdı.

Bauer, son üç yılda birden fazla kadın tarafından cinsel saldırıda bulunmakla suçlandı, ancak kendisi hiçbir zaman bir suçla itham edilmedi.

2022'de, MLB'nin aile içi şiddet politikası kapsamında en uzun uzaklaştırma cezasına çarptırıldı, hatta ilk baştaki 324 maçlık yasağı bağımsız bir hakem tarafından 194 maça düşürüldü.

Geçen Ocak ayında Dodgers tarafından serbest bırakıldığından beri Bauer, “hala dünyanın en iyi atıcılarından biri” olduğu konusundaki ısrarına rağmen henüz başka bir MLB takımıyla sözleşme imzalamadı.

Bauer, “Buradaki insanların beni en son gördüğü zamana göre daha iyi bir atıcıyım” dedi. “Umarım bugün onlara hâlâ elit bir atıcı olduğumu hatırlatmışımdır.”

Bauer geçen sezonu Japonya'nın Nippon Profesyonel Beyzbol liginde geçirdi. MLB takımlarına bu sezon ligdeki asgari maaşla oynama teklifinde bulunduğunu söyledi.

Açılış gününün üzerinden üç haftadan az bir süre geçmesine rağmen büyük ligde bir işi yok.

Böylece, eski Cy Young Ödülü sahibi, bu baharda Asian Breeze için yapılan sunum davetini kabul etti.

Bauer, Asian Breeze'in başlangıçta kendisini Arizona Diamondbacks organizasyonuna karşı bir Cumartesi sergisinde tanıtmayı planladığını söyledi. Ancak maç ertelenince Bauer'in maçı Pazar gününe ertelendi.

Bauer, Dodgers'ın bahar antrenman evine dönüşüyle ilgili olarak “Dürüst olmak gerekirse kime karşı yarışacağım umurumda değil” dedi. “Sadece atış yapmayı seviyorum. Umarım keyif almışlar ve güzel vakit geçirmişlerdir” dedi.

YouTube ve sosyal medyada aktif olmaya devam eden Bauer, sezonun başlangıcı hızla yaklaşırken bundan sonra ne yapmayı planlıyor?

“YouTube'da hayranlarını eğlendirmeye çalışın ve sonra işin nereye varacağını görün” dedi. “Bilmiyorum. Şu anda gerçekten plan yapmıyorum çünkü her şey kontrolüm dışında.”

Kore oyunları için Graterol çıktı; Trenen şüpheli

Dodgers'ın önümüzdeki hafta Güney Kore'de oynayacağı sezon açılış maçlarında tam güçte bir arenası olmayacak.

Sağ elini kullanan yardımcı Brusdar Graterol Pazar sabahı gazetecilere verdiği demeçte, sol kalçasındaki gerginlik ve atış yapan omzundaki rahatsızlık nedeniyle takımın Seul'e yapacağı uluslararası geziyi kaçıracağını söyledi.

Sağ elini kullanan Blake Treinen'in de Cumartesi günü bir şerit sürüşü sonucu akciğerinde morarma ile sonuçlanan, ancak daha da önemlisi kaburgalarında kırık olmayan yandan darbe almasının ardından bu yolculuk için sorgulanabilir.

Yönetici Dave Roberts, Treinen'in tanısıyla ilgili olarak “Akciğerde herhangi bir kırık olmadan morarma olması bir lütuf” dedi.

Dodgers yardım atıcısı Brusdar Graterol bahar antrenmanında fotoğraf için poz veriyor.

(Robert Gauthier / Haberler)

Graterol, 25 yaşındaki alev atıcıyı 2 Mart'ta sadece bir kez Kaktüs Ligi'nde yer almakla sınırlayan yaralanması nedeniyle pek şanslı değildi.

O zamandan beri Graterol, yüksek hızlı doğumunun önde gelen kalçası olan sol kalçasında bir miktar gerginlik hissettiğini ve tümseğe “istediğim şekilde inemediğini” söyledi.

Graterol, hafif olarak tanımladığı omuz rahatsızlığının, mekaniklerinde kalçasının aşırı telafi edilmesinden kaynaklandığını düşündüğünü söylüyor.

Graterol İspanyolca, “Bunların bir kısmını çözmeye, gevşetmeye çalışıyorum” dedi. “Sadece büyük bir şeyin olmasını engellemeye çalışıyorum.”

Graterol, Dodgers'ın normal sezonun açılışını San Diego Padres'e karşı iki maçla yapacağı Kore gezisini kaçırdığı için hayal kırıklığına uğradığını söyledi. 28 Mart'ta St. Louis Cardinals karşısında Dodgers'ın iç saha açılışına hazır olacağı konusunda umudunu korudu.

Graterol, “Normal sezon başladığında ve önümüzdeki her şey başladığında %100 sağlıklı olmak istiyorum” dedi.

Roberts, Graterol'ün zaman çizelgesi hakkında başka bir ayrıntı sunmadı ancak Daniel Hudson'ın muhtemelen takımın Kore kadrosunda Graterol'ün yerini alacağını belirtti.

Roberts, Hudson'ın son iki yılın çoğunda diz sakatlıkları nedeniyle sahalardan uzak kalmasının ardından açılış gününe hazır olması gereken bir soru olduğunu, ancak son gezilerde mekanikleri ve komutanlığıyla “çok daha rafine hale geldiğini” söyledi.

Öte yandan Treinen, Kore'ye katılıp katılmayacağı konusunda belirsizliğini koruyor ancak herhangi bir en kötü senaryodan kaçınmış görünüyor.

Geçen sezonun tamamında ve 2022 yılının büyük bölümünde omuz sakatlıkları nedeniyle sahalardan uzak kalan 35 yaşındaki tecrübeli oyuncu, Cumartesi öğleden sonra Cactus Ligi maçında kendi tarafında çizgi sürüşü yaptığında güçlü bir baharın ortasındaydı.

Ekip başlangıçta yaralanmayı kaburga kemiğinin zedelenmesi olarak nitelendirirken, Treinen herhangi bir kaburga kemiğinin kırılmadığını doğrulamak için röntgen ve bilgisayarlı tomografi çektirmeye gitti.

Taramalarda akciğerde zedelenme görüldü ancak Roberts bunu, Pazartesi günü yakalamaca oynaması ve Çarşamba günü boğa güreşi seansı düzenlemesi planlanan Treinen için olumlu bir sonuç olarak nitelendirdi. Eğer bu iki seansı da iyi hissederek atlatırsa perşembe günü takımın Kore uçağına binebilir.

Roberts, “Beyzboldan kaçamadık” diye espri yaptı. “Ama bir kurşundan kaçtık.”