Tyler Glasnow, Dodgers'ın açılış gününün başlangıç oyuncusu seçildi

Uzaylı

New member
ANKA KUŞU –

Dodgers, bu kış Tyler Glasnow'u başlangıç rotasyonunun bir sonraki yıldızı olabileceğinden emin olarak satın aldı.

Takımın önümüzdeki hafta Güney Kore'de normal sezonu başladığında Glasnow'un bunu kanıtlamaya başlamak için ilk fırsatını uzun süre beklemesi gerekmeyecek.

Ekip Pazartesi günü yaptığı duyuruda, 20 Mart'ta Seul'deki Gocheok Sky Dome'da San Diego Padres'e karşı oynayacağı maç için Glasnow'un Dodgers'ın açılış günü başlangıç oyuncusu olacağını duyurdu.

Açılışta Padres'in tecrübeli sağ kolu Yu Darvish ile karşılaşacak. Yoshinobu Yamamoto serinin diğer maçına Joe Musgrove'a karşı başlayacak.

Glasnow açılış gününe onay verme konusunda “Bu her şey demek” dedi. “Sadece şunu imzalamak istiyorum, her şeyin gerçek olması çılgınca hissettiriyor. Daha sonra bana açılış gününün başlangıcı olduğumu söylediklerinde kesinlikle büyük bir gurur ve heyecan hissettim.

Glasnow, Dodgers'ın offseason'daki en pahalı eklentisi değildi ve bu, 700 milyon dolarlık imzanın da altını çizdi. iki yönlü yıldız Shohei Ohtani ve 325 milyon dolarlık satın alma Yamamoto'nun.

Ancak Aralık ayında Tampa Bay Rays'ten Dodgers'a takas edildikten sonra hemen bir sözleşme imzaladı. beş yıllık, 136,5 milyon dolarlık anlaşma Los Angeles'taki geleceğini uzun vadede güvence altına alan Glasnow, kulübün yeni kadrosundaki neredeyse herkes kadar sahada bir etkiye sahip olabilir.

30 yaşındaki oyuncudan, 27-16'lık bir rekor, 3.20 ERA ve dünyanın en çok rağbet gören atış cephanelerinden biri de dahil olmak üzere Rays'deki altı yıllık görevi sırasında heyecan verici potansiyelini ortaya çıkardıktan sonra atış ekibinin demirlenmesine yardımcı olması istenecek. ana dallar.

Ayrıca, 2021'deki Tommy John ameliyatı da dahil olmak üzere uzun bir sakatlık listesi sayesinde tek bir sezonda 120'den fazla atış yapmamış (geçen sene hedefini belirledi) ve tüm sezon boyunca sağlıklı kalmaya çalışacak. sekiz yıllık MLB kariyeri.

Bu yıl Glasnow'un ikinci kariyer açılış günü başlangıcı olacak. Bu aynı zamanda Yamamoto'nun birinciliğe alışacağı bir yılda Glasnow'un öneminin son hatırlatıcısı olacak. Walker Buehler Tommy John'un ameliyatından dönüş yolunda çalışacak.

“Ticaret yoluyla üst düzey bir başlangıç elde etmek [in] Dodgers menajeri Dave Roberts, “Play-off maçlarında sahaya çıkan ve geçen yıl bir büyük lig sezonunda attığı en yüksek atışı yapan Tyler, kadromuzu güçlendiriyor” dedi, “bu oldukça iyi bir tarif.”

Dodgers da Yamamoto'nun rotasyonda 2. sırada yer almasını umuyor.

Roberts, Yamamoto'yu rotasyonda Glasnow'un arkasına koyma düşüncesinin bir kısmının programa dayalı olduğunu söyledi.

Dodgers'ın, Japonya'nın Nippon Profesyonel Beyzbol Ligi'nde haftada bir kez yaptığı programdan geçiş yapan atıcının iş yükünü yılın başlarında yönetmesi bekleniyor.

Roberts, Yamamoto'yu ikinci maça saklayarak, Dodgers'ın Nisan ayındaki dört izin gününü daha iyi değerlendirip ona başlangıçlar arasında ekstra dinlenme imkanı sunabileceğini söyledi.

“Söylemeyeceğim [he will be on] haftada bir kez sert ve hızlı [schedule]” dedi Roberts. “Ama ona alışık olduğu geri kalanı vermek için elimizden gelen her şeyi yapacağız.”

Kore'den döndüklerinde takımın yılın ilk iki iç saha maçını sunması planlanan ne Glasnow ne de Yamamoto, Pazartesi günkü duyuruyu duygusal olarak fazla kaptırmadı.

Yamamoto, 25 yaşındaki futbolcunun hayatı boyunca hayalini kurduğu birinci lig kariyerine başlamanın heyecanını yaşadığını söyledi.

Yamamoto tercümanı aracılığıyla “Bu bir nevi 'dokuzuncu bulut' hissine benziyor” dedi.

Bu arada Glasnow, memleketindeki kulüpteki ilk sezonunda bile açılış gününün başlaması gibi onurlar söz konusu olduğunda “en duygusal insan olmadığını” söyleyerek şaka yaptı.

“Bunu engellemeye çalışmıyorum” dedi. “Ama ben daha çok 'Yapacak bir işim var' derim. Satış konuşması yapmak için buradayım.'”