Tyler Glasnow'un başı dertte ve Dodgers Ulusallara yenildi

Uzaylı

New member
Dodgers'ın en iyi atıcısı, Aralık ayında Tampa Bay Rays'ten alınan ve takımın ası olmak üzere beş yıllık, 136,5 milyon dolarlık bir uzatma sözleşmesi imzalayan, 1.80 boyunda sağ elini kullanan Tyler Glasnow'du.

Maçın en kritik anında en tehlikeli smaçörü sahaya çıktı; Shohei Ohtani, iki kez Amerikan Ligi'nin en değerli oyuncusu oldu ve Aralık ayında 10 yıllık, 700 milyon dolarlık bir anlaşmaya imza atarak, olması beklenen şeyi güçlendirdi. beyzbolun en ölümcül kadrolarından biri.

Pazartesi gecesi Dodger Stadyumu'nda 42.677 seyirci önünde Washington Nationals'a 6-4 mağlup olmadılar; bu, takımın beş maçtaki dördüncü yenilgisiydi.

3-0'lık bir rekor ve 2.25 ERA ile giren Glasnow, beş vuruşta ikisi homers dahil olmak üzere altı kazanılmış koşudan ve sekiz vuruştan vazgeçti, beş sayı attı ve iki yürüdü, bir Dodger olarak ilk mağlubiyetini yaşadığı bir gecede yaşadı. Grip benzeri semptomlarla mücadele etmek.

Yönetici Dave Roberts, “Bunu söylemeyecek ama hava şartlarındaydı” dedi. “Performansa gelince, orada değildi. Hızlı top komutu orada değildi. Kırılan top, özellikle de virajlı top, onda bu his yoktu. Ve kaydırıcı adeta yuvarlanıyordu. Sadece dişleri yoktu.

Ohtani, Dodgers'ın 6-3 geride olduğu sırada, James Outman'ın önde gelen tekli sol saha ve Mookie Betts'in ardından iki sayı ile Nationals'ın sağ kolu Hunter Harvey'e karşı sahaya adım attığında yedinci çeyreğin sonunda skoru eşitleme şansı buldu. ' iki çıkışlı tek.

Ohtani topa burnundan vurdu ve orta sahaya 98 mil/saatlik bir çizgi vuruşu gönderdi, ancak vuruş sonu yakalaması için sol merkezdeki boşluğa doğru koşan Jacob Young'un oldukça menzilindeydi.

Sağ kanat oyuncusu Teoscar Hernández, yedek kulübesinde özel bir şeyin olacağına dair bir his olup olmadığı sorulduğunda, “Yani, sadece ben değilim” dedi. “Herkes onun üç sayı farkla kaybettiğimiz bir durumda maçı eşitleyebilmemiz için bir pozisyona gireceğini umuyor. İyi temas kurdu ama ne yazık ki tam orta saha oyuncusundaydı.”

Solak vuruş yapan Ohtani, 1,033 taban artı yavaşlama yüzdesi, dört homers, 10 double ve 10 RBI ile 0,338 vuruş yapıyor ancak koşucular skor pozisyonundayken 16 vuruşta yalnızca bir vuruş yaptı (0,063) .

Dodgers'ın yıldızı Shohei Ohtani, Washington Nationals'a karşı kaçırılan bir vuruşun ardından tepki veriyor.

(Marcio José Sanchez / Associated Press)

Glasnow, 9 Nisan'daki önceki başlangıcında, hızlı topuyla Minnesota Twins'i alt etti; bu, 45 dörtlü oyuncusu arasında 12 savurma vuruşu ve 12 çağrılı vuruş yaptığı, yedi vuruşluk, koşusuz, üç vuruşlu, 14 vuruşlu bir çabaydı. .

Pazartesi gecesi 96,2 mil/saat ortalama hızı, sezon ortalaması olan 96,3 mil/saat ile hemen hemen aynıydı, ancak sahaya pek hakim olamadı ve 47 hızlı topunun arasında üç sallanan vuruş ve 12 çağrılı vuruşa neden oldu.

Glasnow, “Çok fazla infaz değildi” dedi. “Hiçbir sahanın gerçekten işe yaradığını düşünmüyorum. Puanlarıma ulaşamıyordum ve erkenden geride kalıyordum. Eğer bir şekilde fırlatıyorsam [just] Bir vuruş için bir atış, sanırım bir şeyin üzerine oturup ısıtıcının üzerinde kalabilirsin ve bence bir atış için satmanın daha kolay olduğunu düşünüyorum.

Washington'un önde gelen oyuncusu CJ Abrams, oyunun ilk atışında saatte 95,5 mil hızla sağ merkeze double vuruşu yaptığında Glasnow için nasıl bir gece olacağına dair ipucu verdi. Abrams sahada üçüncü oldu ve çılgın bir sahada gol attı.

Dodgers, ilk (Ohtani ve Freddie Freeman'ın teklileri, Will Smith fedakarlık sineği) ve ikinci (Max Muncy çifti, Chris Taylor fedakarlık sineği) vuruşlarda, ligdeki ilk maçına çıkan Milli takım solak Mitchell Parker'ın tekli koşularını kaydetti. 2-1 öne geçmek.

Ancak Abrams, sezonun dördüncüsü olan sağdan merkeze doğru güçlü bir home run ile üçüncüyü önde tamamladı ve Jesse Winker sola doğru ikiye katladı ve Joey Gallo'nun RBI'de sağa ikiye katlayarak Washington'u 3-2 öne geçirdi.

Glasnow, Winker'a bire bir tekli ve beşinci turda Gallo'ya iki çıkışlı bir yürüyüşten vazgeçti. Luis Garcia Jr.'a tam sayımlı kaydırıcıyı yukarı ve aşağı bıraktığında, sıkışıklıktan kurtulmaya bir adım kalmıştı; Luis Garcia Jr., sezonun ilk koşusu olan üç turluk bir home run yaparak sahayı 6-6'ya kadar terk etti. 2 Ulusal lider.

Glasnow, home run sahası hakkında “Bu sadece kötü bir taraftı, bunu bıraktım” dedi. “Bence sadece geç kalmak ve bu gece golü atamamak, çok isabetli bir atıştı.”

Ohtani, yakalayıcının çıkarımına dayanarak altıncıyı öne geçirdi, ikinciyi çaldı, çılgın bir sahada üçüncü oldu ve Smith'in sahasında gol atarak Washington'un farkını 6-3'e düşürdü. Hernández sekizinci turda iki çıkışla ikiye katladı ve Muncy'nin RBI teklisinde sağdan skoru 6-4 yaptı.

Her iki takımın oyuncuları, Hall of Fame Dodgers saha oyuncusunun 1947'de beyzbolun renk bariyerini kırmasının 77. yıldönümünü kutlamak için Pazartesi öğleden sonra orta saha plazasındaki Jackie Robinson heykeli etrafında toplandı.

Dodgers ve Washington Nationals'ın oyuncuları ve antrenörleri, Jackie Robinson'ı anma törenine katılıyor.

Dodgers ve Washington Nationals'ın oyuncuları ve antrenörleri, Pazartesi öğleden sonra Dodger Stadyumu'nda Jackie Robinson'ı anma törenine katıldı.

(Damian Dovarganes / Associated Press)

Roberts, Nationals menajeri Dave Martinez, eski Dodgers slugger Reggie Smith ve ünlü spor sosyoloğu ve sivil haklar aktivisti Harry Edwards konuşma yaptı.

Roberts, “Dodgers'la kendimizden daha büyük bir şey yapmaktan, kendimizden daha önemli bir hayat yaşamaktan bahsederken bunu Jackie Robinson'dan daha iyi örnekleyen kimse yok” dedi.

“Profesyonel bir beyzbol oyuncusu olmak hayatında büyük bir yük taşıyordu ama tüm bu olumsuzluklara, kendisine, karısına, çocuklarına karşı bu nefrete göğüs germek ve buna rağmen direnmek… inanılmazdı.”

Martinez, Robinson'un “güç, cesaret ve tutkuya sahip olmanın ne demek olduğunu örneklendirdiğini” söyledi. Dayandığı şey inanılmazdı. Herkes arkasındayken yaptığı şeyi yapabilecek onurluydu. Bunu yapmak zor. Hepinizin bildiği gibi bu oyun yeterince zor. O günlerde ne yaptığını, bu durumda olmayı hayal bile edemiyordum.

Satış konuşması planları

Roberts, Oklahoma City'de üçlü A için iki vuruşluk atışlar yapan sağ elini kullanan Kyle Hurt'un Pazartesi günü Dodgers'a katıldığını ve bu hafta aktif hale gelmesinin beklendiğini, büyük olasılıkla Salı gecesi veya Çarşamba günü bir boğa güreşi maçına başlamasının beklendiğini söyledi. .

Kamuya açık konuşma yetkisi olmayan, durum hakkında bilgisi olan bir kişiye göre, en iyi sunum potansiyeline sahip Landon Knack'in de toplu yardım görevine başlamak veya bu rolü üstlenmek üzere çağrılması bekleniyor.

Perşembe günkü rehabilitasyon başlangıcında Walker Buehler için her şey yolunda giderse – yani sağ elini kullanan oyuncu yaklaşık beş atış yapar ve 80-90 atış yapar, “Bize katılıp katılmayacağı konusunda gerçek bir tartışma var” [next week]” dedi Roberts. Buehler, Tommy John'un ikinci ameliyatından sonra iyileşiyor ve Haziran 2022'den bu yana sahaya çıkmıyor.

İkinci ligde yedi sezon boyunca bir büyük lig maçına çıkmadan sahaya çıkan sağ elini kullanan Ricky Vanasco geri çağrıldı ve büyük ligdeki ilk maçına Pazartesi gecesi çıktı ve sekizinci ve dokuzuncu devrelerde takımı emekliye ayırdı.

Solak Nick Ramirez de Dodgers adına altıncı ve yedinci vuruşları isabetsiz attı. Sağ elini kullanan JP Feyereisen'e üçlü A'ya geri dönme seçeneği verildi.

Rehabilitasyon raporu

Jason Heyward, 3 Nisan'da kendisini sakatlananlar listesine gönderen belindeki gerginlikten dolayı bir miktar artık ağrı yaşıyor ve Roberts, tecrübeli sağ saha oyuncusunun “izinli olduğu ve sahip olduğu zaman göz önüne alındığında ikinci lig rehabilitasyon görevine gitmesi gerekeceğini” söyledi. sahip olacak,” dedi Roberts.

“Jason beyzbol aktivitelerine geri dönecek. Kendini daha iyi hissetme konusunda doğru yönde ilerliyor. … Hala bundan sonrasının daha kısa vadeli olacağına inanıyorum, ancak zaman çizelgesinin ne olduğunu bilmiyorum.”

Emmet Sheehan'ın yaralı ön kolunda yapılan MRI testi yapısal bir hasar ortaya çıkarmadı ve bahar antrenmanlarının başlangıcından bu yana iki kez atış yapması durdurulan sağ elini kullanan oyuncu, “yakında”, belki de önümüzdeki hafta tekrar atışa başlamayı beklediğini söyledi. ya da iki. Ancak Roberts, Sheehan'ın olası bir geri dönüşten hâlâ “çok uzakta” olduğunu söyledi.