Walker Buehler ameliyattan döndüğünden bu yana en iyi başlangıcını yaptı

Uzaylı

New member
Bu, çok güçlü bir hızlı topla sıkışmalardan kurtulmayı başaran ve Dodgers'ın 2019-2021'deki en iyi play-off atıcısı olan, son derece kendine güvenen sağ elini kullanan, pek klasik Walker Buehler değildi, ancak bu yönde büyük bir adımdı.

İkinci Tommy John ameliyatından dönüşünde ilk iki maçında biraz sallanan Buehler, Cumartesi gecesi üçüncü başlangıcında ayağını buldu, altı golsüz atışta üç vuruşa izin verdi, yedi sayı attı ve 4-0'lık galibiyette hiçbir şey yapamadı. Cincinnati Reds, Dodger Stadyumu'nda 49.239 kişilik bir kalabalığın önünde.

Teknik Direktör Dave Roberts, maçtan önce, Miami ve San Diego'ya karşı ilk iki başlangıcında 7⅓ vuruşta üçü home run dahil olmak üzere altı kazanılmış koşu ve 11 vuruşla etiketlenen Buehler'in tüm sahalardaki hakimiyetini geliştirmesi gerektiğini söyledi. .

Buehler, 78 atıştan 55'ini vuruş için attı ve 21 vurucudan 16'sına ilk atış vuruşlarını yaptı. Yalnızca beş hızlı vuruş yaptı; bu, büyük ligdeki başlangıçlar arasında neredeyse 23 ay geçmesine rağmen baskın formunu yeniden yakalayamadığının bir göstergesi, ancak 19 vuruş yaptı.

Buehler, ortalama 94,9 mil/saat hıza ulaşan ve 97,1 mil/saat hıza ulaşan dört dikişli bir hızlı topta çok fazla ömre sahipti ve çok çeşitli ikincil atışlarını bulmayı başardı: 78,5 mil/saat eklem eğrisi, 94,6 mil/saat platin, 91,3 mil/saat kesme -hızlı top ve 81,9 mil/saat kaydırıcı.

24 Mayıs'tan bu yana ilk galibiyetini alan Buehler, “Bir noktada oldukça iyi olduğumu düşünüyorum; play-off serisinin 1. maçına, açılış gününe ve buna benzer şeylere başladım ve tekrar gerçekten iyi olmak istiyorum” dedi. , 2022. “Ama 93-95'te gerçekten iyi olabileceğimi düşünüyorum. [mph]tıpkı bu geceki gibi.

“100 vuruş mu düşünüyorum? [into the season], her şey uzadığında ve gerçekten çok şeye ulaşabilecek kadar kendime güvendiğimde? Evet, evet, sanırım hâlâ orada. Beklediğimden daha fazla domino var.”

Buehler karşılaştığı ilk sekiz vurucuyu emekliye ayırdı ve üçüncü vuruşta ikili tekliyi 9 numaralı vurucu Jacob Hurtubise'e bıraktı. Daha sonra sonraki dört vurucudan üçünü vurdu: Will Benson saatte 97 mil hızla giden bir hızlı topa bakıyor, Elly De La Cruz 78 mil hızla dönen bir virajda sallanıyor ve temizleme görevlisi Spencer Steer 81 mil hızla dönen bir kaydırıcıda sallanıyor.

Orta saha oyuncusu Andy Pages ile sol saha oyuncusu Miguel Vargas arasındaki bir iletişimsizlik, Jake Fraley'nin beşinci turda üçlü bir fark düşüşüne neden olmasını sağladıktan sonra, Buehler, Jeimer Candelario'nun ortaya çıkmasını sağlayarak üçüncüde bir-out sıkışıklığından kurtuldu. yakalayıcı ve Jonathan India ikinci aşamaya geçecek.

Dodgers'ın sol saha oyuncusu Miguel Vargas (27), orta saha oyuncusu Andy Pages (44) ile çarpıştı ve Pages, Cumartesi günü Dodger Stadyumu'ndaki beşinci vuruşta Cincinnati Reds dış saha oyuncusu Jake Fraley'nin (27) vurduğu topu düşürmeye zorladı.

(Gina Ferazzi / Haberler)

Buehler, tehlikeli De La Cruz'un üçüncü vuruş için toprakta 78 mil/saatlik bir virajı takip etmesini sağlayarak ve Mike Ford'u 91 mil/saatlik bir kesiciyle koklayarak gezisini kapattı.

Roberts, “Gerçekten etkileyiciydi” dedi. “Bu gece beyzbol oyuncusu olan bir adam gördün. Pozisyonunu sahaya sürdü. İlk kaleyi kapladı. Rehabilitasyon ya da mekanikle ilgili değildi. Birinci vuruşu yapıyordu. Saha karışımının tamamını kullanıyordu. O devrilmiyordu. Bütün gece kontrolü elinde tuttu ve çok etkiliydi. Hepimizin hoşuna giden vuruşları ve ıskalamaları yapıyordu ama yumuşak temas da alıyordu.”

Buehler, atış antrenörleri Mark Prior ve Connor McGuiness ile boğa güreşi antrenörü Josh Bard'ın başlangıçlar arasında Buehler'in sağ ayağını kauçuğun ortasına hareket ettirmesi ve böylece vücudunun ana plakayla daha hizalı olması yönündeki önerisine itibar etti.

Buehler, “Geleneksel olarak sadece ayak parmaklarım lastiğin üzerindeydi ve şimdi tüm ayağım orada” dedi. “O kadar büyük bir değişiklik gibi görünmüyor ama tüm kariyerimi oraya adadım, bu yüzden muhtemelen on beş santim hareket etmek her şeyin biraz farklı görünmesine neden oluyor. Vücudum biraz farklı bir şekilde sıralanıyor.

“Eskiden durduğum yerde bunu ancak gençken yapabiliyordum. Bu benim için yutulması zor bir hap ama kauçuğa geçtik ve pek çok şey yerine oturdu. Velo eskisi kadar iyi değildi ama komuta iyiydi. Ve bence orada hâlâ oldukça iyi olmaya yetecek kadar hız var.”

Yakınlarda sakatlanan Evan Phillips ve kurulum adamları Joe Kelly ve Ryan Brasier'in yokluğunda daha yüksek bir kaldıraç rolü üstlenen, yeni başlayan bir başlangıç oyuncusu olan Michael Grove, skorsuz bir yedinci vuruşta üç vurucudan ikisini vurdu ve Daniel Hudson takımı emekli etti. sekizinci sırada üstü çizili bir sıra.

Sağ elini kullanan JP Feyereisen, Dodgers'ın 21 Nisan'a kadar uzanan 25 maçtaki 19. galibiyetine imza atmak için dokuzuncu sırada takımı emekli etti.

Dodgers dördüncü vuruşta iki gol atarak 2-0 öne geçti; Freddie Freeman ve Teoscar Hernández berabere kaldı, Pages RBI tekli merkeze isabet ederek Hernández'i üçüncü sıraya yükseltti ve Gavin Lux RBI sahasından çıktı.

Dodgers beşinci turda Miguel Rojas'ın sola doğru ikiye katlayıp Freeman'ın iki dışarı RBI teklisinden merkeze gol atmasıyla farkı 3-0'a taşıdı. Freeman'ın sağdan çift vuruşla öne geçmesi ve Teoscar Hernández'in RBI tekli sağdan vuruşunda gol atmasıyla sekizinci turda 4-0 öne geçtiler.

İki vuruş, bir yürüyüş, bir RBI ve iki koşu yapan Freeman için iyi bir hücum gecesiydi, ancak tecrübeli ilk kaleci, 2019-2021'deki performansına yakın bir performans elde ederse Buehler'in dönüşüne daha çok kapılmıştı. Tyler Glasnow ve Yoshinobu Yamamoto ile takım kurarak Dodgers'a müthiş bir play-off rotasyonu kazandırabilir.

Freeman, “Sağlıklı bir Walker Buehler, bu bizim için çok önemli” dedi. “Bu gece fazladan bir canının olduğunu söyleyebilirdin. Demek istediğim, bu onun sadece üçüncü başlangıcı; kendine, koluna ve mekaniğine giderek daha fazla güveniyor. İkinci bir Tommy John'u vardı… Bu onun bu geceki gibi atış yapması için uzun bir yol. Bu onun için harika bir şey.”

Rehabilitasyon raporu

Omuz iltihabı nedeniyle 14 Nisan'dan bu yana sahalardan uzak kalan Bobby Miller, Cumartesi günü Dodger Stadyumu tümseğinden attı. Roberts, sağ elini kullanan oyuncunun bu hafta üç atışlık bir simüle oyun oynayacağını ve bir aksilik olmazsa önümüzdeki hafta ikinci lig rehabilitasyonuna başlayacağını söyledi.

5 Mayıs'ta sağ hamstring gerginliği nedeniyle 15 günlük sakatlıklar listesine alınan daha yakın Evan Phillips, cumartesi günü tam eforla 20 adımlık bir boğa güreşi antrenmanı yaptı ve sağ elini kullanan oyuncu “acı verici” olduğunu söylemesine rağmen özgür” ve “harika” hissettiğini söyleyen Roberts, geri dönüşüne en az bir hafta kaldığını söyledi.

Omuz ameliyatından temmuz sonu veya ağustos başı gibi dönmeyi ümit eden Clayton Kershaw da cumartesi gecesinden önce stadyum tümseğini attı ve rehabilitasyonunda ilk kez bir tümseğin üzerinde eğri toplar döndürdü.

Betts havalandırması

Mookie Betts Cumartesi gecesi 48 maçta ilk kez kadroda yer almadı, Roberts bu hafta başında stoper ve önde gelen oyuncuya bir mola vermeyi planladığını söyledi.

Roberts, “Mookie her gün oynamak istiyor, ancak arka arkaya 13 maç oynamanın ortasındayken bunun iyi bir zaman olduğunu hissettim” dedi. “Gündüz maçından önce gece maçı, pilini yeniden şarj etmesine ve oraya geri dönmesine izin vereceğiz.” [Sunday.] Bence bu onu güçlü tutuyor ve beyzbol maçı izlemesine olanak sağlıyor.”