Will Gasparino, babasını MLB draft spotunun dışına çıkarıyor

Uzaylı

New member
SEATTLE —

Will Gasparino’nun hayatı değişmek üzeredir.

Önümüzdeki iki gün içinde bir noktada -tercihen Pazar günü- Harvard-Westlake öğrencisi, Seattle’daki Major League Baseball taslağında adının çağrıldığını duyacak. 18 yaşındaki yıldız orta saha oyuncusunun Texas Üniversitesi’ne mi devam edeceğine yoksa profesyonel mi olacağına karar vermesi için üç haftası olacak.

Kendisinin ve sevdiklerinin değer vereceği bir an olacak.

Gasparino, “Uğruna çalıştığım her şey bu,” dedi. “Rüyalarım gerçek oluyor gibi, anlıyor musun?”

Plan, etkinliği Los Angeles’taki evde aile ile izlemek. Özellikle babası çok yakından ilgilenecektir. Oğluyla orada olmayabilir. İş araya girebilir.

Encino, Kaliforniya, 23 Mart 2021 Salı – JSerra Katolik stoper Cody Shrier ve O’Malley Family Field’da vahşi bir sahada ilerlemeye çalışan Harvard Westlake’in ana koşucusu Will Gasparino etiketlendi. (Robert Gauthier/Haberler)

(Robert Gauthier/Haberler)

Billy Gasparino’nun işi yılın bu zamanında en yoğun – seçmelere giden yolda ve üç günlük, 20 rauntluk etkinlik sırasında. O herhangi bir gururlu baba değil. O, Dodgers’ın amatör izcilikten sorumlu başkan yardımcısı. Ya da basitçe, memleket takımı için taslağı denetleyen adamdır. Bu onun her yıl yılın zamanıdır.

Bu yüzden Will, geçen haftayı hayatını değiştiren ana hazırlanmak için çalışarak, danışmanıyla birlikte hangi takımların onu seçebileceğini anlamaya çalışırken geçirirken, Billy meslektaşlarıyla birlikte Sanat Bölgesi’nde kiralık bir ofise kapandı.

Billy Gasparino, “Oğluma yardım etmeye çalışmak ve bunun üstesinden gelmek ve iniş çıkışları, giriş çıkışları bilmek daha stresli ve garipti” dedi. “Bu stresi düşündüğümden daha fazla hissettim. Diğer takımlarla uğraşmak bile garipti. Söz konusu olan kendi çocuğunuz olduğunda ve deneyimlemeyi hiç beklemediğim bir şey olduğunda ve sadece bunu en iyi şekilde halletmeye çalışırken, her şey biraz tuhaftı.

Will Gasparino gerçek bir aday. The Athletic kısa süre önce onu seçmelerdeki en iyi 59. oyuncu olarak sıraladı. MLB.com onu 75’te tuttu. Beyzbol Amerika onu 93’te yerleştirdi. O, eski büyük ligde gol atmak için Oklahoma’ya gittikten sonra geçen yaz ve kış aylarında güçlü bir gösteri ile sahneye çıkan atletik bir 1,85’lik orta saha oyuncusu. Matt Holliday ve geçen yılki seçmelerde ilk genel seçim olan oğlu Jackson Holliday. Yaşlı Holliday’in erkek kardeşi Josh, Oklahoma Eyaletinde baş antrenör ve orada birlikte oynadıklarında Billy Gasparino ile aynı odada kaldı.

Bir el yaralanması, son sezonunu engelledi, ancak ham gücü ve orta sahada kalma yeteneği ile öne çıkan araçları, gözcüleri cezbetti.

Ortaya çıkış lineer değildi. Babası, daha gençken onu diğer sporlara odaklanması için teşvik etti. Beyzbolun kolay geldiğini ama yandan olduğunu söyledi. İlk hedef profesyonel bir futbolcu olmaktı ve bu yolu seçme fırsatları su yüzüne çıktı. Örneğin, LA Galaxy’nin geliştirme ekibi için oynama fırsatı bulacak kadar iyiydi.

Ancak oyunun etrafında büyüdüğü, bahar antrenmanlarına gittiği ve kulüp binalarında zaman geçirdiği için sonunda beyzbola odaklanmayı seçti.

Will Gasparino, “Sanırım minnettar olduğum tek şey buydu,” dedi. “Bana beyzbolu asla zorlamadı. Spordan spora, sezondan sezona oynardım. Hiç zorlamamasına sevindim çünkü sonunda ben de ona aşık oldum.

Lisenin başlarındaki bir büyüme atağı, koordinasyonsuz bir aşamaya neden oldu. Sonra hepsi bir araya geldi.

1999 taslağının 17. turunda Colorado Rockies tarafından seçilen eski bir iç saha oyuncusu olan Billy Gasparino, “Bir ebeveyn olarak önyargılı olup olmadığınızı asla bilemezsiniz” dedi. “Yani onun hakkında gerçekten doğru bir değerlendirme yapıp yapmadığınızı bilmiyorsunuz, ama ‘Pekala, o uzun boylu, atletik, aletleri var’ gibi şeyler görmeye başladınız. Tüm bunları bir araya getirmeye başlıyor.’”

“Sanırım minnettar olduğum tek şey buydu. Bana beyzbolu asla zorlamadı. Spordan spora, sezondan sezona oynardım. Hiç zorlamamasına sevindim çünkü sonunda ben de ona aşık oldum.
– MLB seçme adayı Will Gasparino, Dodgers’ın izciliğine liderlik eden babası Billy hakkında

Billy Gasparino’nun izcilik direktörü olarak sicili, sektördeki en iyilerden biridir. Roldeki ilk sekiz taslağı, Will Smith, Tony Gonsolin, Dustin May, Gavin Lux, Walker Buehler ve Bobby Miller dahil olmak üzere birçok önemli lig oyuncusu üretti. Her yıl biraz farklı ama tanıdık. Bu yıl bir aykırı.

Dodgers, taslağın ilk iki turla başladığı Pazar günü 36. ve 60. seçimlere sahip. Seçimler, uzun vadeli başarıyı sürdürmek için yapı taşları edinme fırsatı sunar. Will Gasparino, her ikisi değilse de ilk seçim için tahtada olmalı. Dodgers’ın ve babasının onu seçmesini istiyor mu?

“Eh, tercih yok,” dedi Will Gasparino. “Bence harika olurdu ama insanlar bunun sadece babam yüzünden olduğunu düşünürdü.”

Gasparino, 15 ila 20 takımla görüştüğünü, ancak yalnızca birkaçı için çalıştığını, çünkü istediğim parayı pek çok takımın ödeyemeyeceğini söyledi. Babasının oğlu adına diğer kulüplerle konuşmasına izin verildi, ancak etkileşimlerin “biraz tuhaf olduğunu” kabul etti.

Billy Gasparino, “Bunun çoğunu ona emanet ettiğimize gerçekten güvendiğimiz bir danışmanı var,” dedi. “Ve bu iyi bir şey çünkü bu, insanların gidip özgürce konuşabilecekleri ve bilgilerin bana geri gelmesi konusunda endişelenmelerine gerek kalmayacak üçüncü bir taraf yarattı. Çünkü ‘Hey, Billy’ye söyleyeceğim bir şey aslında Dodgers’a yardımcı olabilir, bu yüzden her zamankinden biraz daha dikkatli olmalıyım’ gibi bir korku olduğundan eminim.

İş yerinde Gasparino, kendisi ve patronu – beyzbol operasyonları başkanı Andrew Friedman – olası bir çıkar çatışmasını önlemek için bir “sistem” oluşturduklarını söyledi. Bunu, onu “sonuna kadar çoğunlukla bunun dışında tutmanın” bir yolu olarak açıkladı. Örneğin bilgisayarına giriş yaptığında oğlunun adını görebiliyor ama raporları engelleniyor.

Billy Gasparino, “Gözcülerimiz veya birlikte çalıştığım herhangi birinin garip, baskı altında veya herhangi bir şekilde farklı hissetmesini istemediğim bir şey vardı,” dedi. “Yani temelde onun bilgilerinden hiçbirini göremiyorum. Adamlarımızın onu değerlendirip doğru yere koyabileceklerine güveniyorum.”

O nokta, Dodgers’ın hazır olduğu zaman olabilir. Harika bir hikaye olurdu. Will Gasparino, Teksas’a gitmekle profesyonel beyzbol oynamak arasında 50-50 olduğunu söyledi. Büyük liglere giden yolculuğuna başlama şansı çekici, ancak üniversitede üç yıl geçirerek ilk tura çıkabileceğine inanıyor.

Belki Dodgers’a gitmek hesabı değiştirirdi. Ne olursa olsun, Gasparino ailesinin hatırlayacağı bir an olacak.

Billy Gasparino, “Bunu kazanan ve çok çalışan kişi o ve bazen ondan bahsetmemden bile nefret ediyorum çünkü bu gerçekten onun yolu, tutkusu ve başarısı,” dedi. “Onunla gerçekten gurur duyuyorum. Bundan zevk almasını istiyorum.”