Yoshinobu Yamamoto rotator manşet gerginliği nedeniyle aylarca kaçırabilir

Uzaylı

New member
Yoshinobu Yamamoto, Dodgers'ın sağ elini kullanan oyuncusunu Cumartesi günü Kansas City Royals'a iki golsüz atıştan sonra 7-2 mağlup eden rotator manşet gerginliği nedeniyle Pazar günü 15 günlük sakatlıklar listesine alındı.

Yamamoto'ya başlangıçta triseps gerginliği teşhisi konuldu, ancak Pazar günü yapılan MRI testi, kendisini aylarca olmasa da birkaç hafta boyunca kenarda tutması beklenen bir gerginlik ortaya çıkardı.

Dodgers menajeri Dave Roberts, “Biraz zaman alacak ama sezon sonu değil” dedi. “Birkaç hafta boyunca atış yapmayacağı şeylerden biri bu ve sonra oradan nereye gideceğimize bakacağız.”

Roberts, triseps gerginliğinin ilk teşhisinin ardından “döndürücü manşet” sesini duyunca şaşırdığını söyledi, “ama her şey birbiriyle bağlantılı” dedi Roberts. “Yerel olarak belli bir şey hissediyorsunuz, ama sonra bu bir nevi omuz.”

Houston Astros atıcısı Justin Verlander, 2020'de Tommy John ameliyatı geçirmeden önce benzer triseps gerginliği yaşadı, ancak Dodgers'ın umudu Yamamoto'nun sakatlığının o kadar ciddi olmaması.

Yaralanmanın daha ciddi bir şeyin habercisi olup olmadığı sorulduğunda Roberts, “Şu anda burada otururken hayır, öyle düşünmüyorum” dedi. “Ve bence trisepslerinde bir miktar gerginlik olduğunda bize haber verecek kadar akıllıydı. Testler ve doktorlarla konuşmasıyla daha fazlasını öğreneceğiz ama sanmıyorum. Gerçekten istemiyorum.

Yamamoto cumartesi gecesi yalnızca bir vuruştan vazgeçti ancak attığı 28 atışta hızında gözle görülür bir düşüş vardı. Dört dikişli hızlı topu 92,9 mil/saat ile 95,9 mil/saat arasında değişiyordu ve ortalama 94,2 mil/saatti, oyuna girerken sezon ortalaması olan 95,5 mil/saatten 1,3 mil daha düşüktü.

Yamamoto, 7 Haziran'da New York Yankees'i yedi atışta iki vuruşla geride bıraktığı önceki başlangıcında 97 mil/saat veya daha yüksek hıza sahip 29 atış yaptı. İkincil atışlarının hızı da Cumartesi günü düştü, eğrisi 2,4 mil/saat oldu. ve bölünmüş parmaklı hızlı topunu saatte 2,9 mil artırdı.

Roberts, “Sezonun en önemli zamanı henüz gelmedi ve onun sağlığı her şeyden önemli” dedi. “Bu yüzden bizim için proaktif davranıp onu IL'ye koymak, bir nevi sıfırlamak, yapılacak en akıllıca şey gibi görünüyor.”

Japonya'da geçirdiği yedi yıl boyunca gösterdiği dayanıklılık ve hakimiyet nedeniyle Dodgers'ın 25 yaşındaki oyuncuyla Aralık ayında 12 yıllığına 325 milyon dolarlık bir sözleşme imzalamasının iki nedeni olan Yamamoto, tercümanı aracılığıyla, Yankee Stadyumu'ndaki muhteşem performansının ardından geçen hafta üç başlı kaslarında gerginlik hissetmeye başladığını söyledi.

Yamamoto, Perşembe gecesi Texas Rangers'a karşı planlanan başlangıcının Cumartesi gecesi Royals'a karşı oynanacak maça ertelenmesinin “nedeni”nin bu olduğunu söyledi.

Yamamoto, başlangıçlar arası antrenmanını perşembe günü boğa güreşinde tamamladı ve cumartesi günü herhangi bir triceps gerginliği yaşamadığını söyledi. Rahatsızlık maç öncesi ısınma sırasında alevlendi, ancak Yamamoto şunları söyledi: “O noktada o kadar da ciddi değildi. … Sonra ben atış yaparken [in the game]o başladı [to get worse].”

Dodgers'ın başlangıç atıcısı Yoshinobu Yamamoto Cumartesi günü Royals'a karşı atış yapıyor.

(Gina Ferazzi / Haberler)

Yamamoto, muhabirlere atış antrenörleri Mark Prior ve Connor McGuiness'e ısınırken biraz rahatsızlık hissettiğini bildirdiğini ve Roberts'ın “ikinci atışa kadar bunu bilmediğini” söylemesi ile maçtan sonra bazı karışıklıklar yaşandı. [Yamamoto] Üçüncü atış için oraya geri dönemezdim.”

Roberts, Cumartesi gecesi ilerleyen saatlerde durum hakkında biraz netlik kazandığını söyledi.

“Mark'la konuştum ve konuşma [with Yamamoto] Roberts, “'Nasıl hissediyorsun?' sorusuydu” dedi. “Ve [Yamamoto said], '%100 hissetmiyorum. Kendimi hareketli hissetmiyorum ama iyi hissediyorum.'

“Büyük liglerde atış antrenörüyle her gün çok fazla konuşma oluyor, her başlangıçta kendinizi neşeli hissetmeyi beklemeyeceğiniz ve bunun üstesinden gelebileceğiniz bir konu. Tekrar ediyorum, bana aktarılan iletişim bu. … Hala bir adamı tehlikeye atmayacağım gerçeğinin arkasındayım. Bunu hiç yapmadım.”

Dodgers en iyi atıcılarından birini, 14 başlangıçta 2.92 ERA ile 6-2 olan, 84 vuruş yapan ve 74 istekada sadece 17 yürüyebilen en iyi atıcılarından birini kaybedecek olsa da Yamamoto'nun sakatlığı peşini bırakmayacak. dönüşte açık bir delik.

Bunun nedeni, Bobby Miller'ın omuz iltihabı nedeniyle iki aylık bir aradan sonra Çarşamba gecesi Colorado'da oynanacak maça başlamak için geri dönmesinin planlanması ve Dodgers'ın altı kişilik bir rotasyon kullanma ihtiyacını ortadan kaldırması. Dodgers ayrıca eski yıldız Clayton Kershaw'un omuz ameliyatından Temmuz ortasında dönmesini bekliyor.

Roberts, “Kadroyu oluşturmanın bir kısmı, bol miktarda başlangıç atışı elde etmektir” dedi. “Beyzbolun her yerinde, adamlar farklı zamanlarda yere düşerler ve sizin de geri doldurabilmeniz gerekir. Bobby'yi geri alacağımızı ve Clayton'ın rehabilitasyon görevine başlayacağını bilmek [this week] kesinlikle faydalıdır.”

Yamamoto, Dodgers'da kenara çekilen tek sağ elini kullanan oyuncu değildi. Rahatlatıcı Michael Grove, sağ interkostal kas gerginliği nedeniyle 15 günlük IL'ye alındı; bu, sağ elini kullanan kişinin birkaç haftadan fazla süre kenarda kalması beklenmeyen bir yaralanma.

Dodgers, kadroda Yamamoto ve Grove'un yerini almak üzere, Oklahoma City'den 31 yaşındaki sağ elini kullanan yardımcılar JP Feyereisen ve Michael Peterson'ı geri çağırdı.

Hızlı topu saatte 98 mil hıza ulaşan Peterson, 23 triple-A oyununun 22⅓ vuruşunda 1.31 ERA ve 31 vuruş yaptı. İlk olarak 2015 yılında Milwaukee Brewers tarafından 17. turda seçilen Peterson henüz büyük liglerde yer almadı.